O przewagach turbokapitalizmu nad socjalizmem. Janusz Korwin - Mikke w Goleniowie

2022-07-18 17:03
Paweł Palica
2022-07-18 17:03

Ciąg dalszy przedwyborczych objazdów Polski powiatowej. Dzisiaj w Goleniowie pojawił się jeden z najbardziej rozpoznawalnych, a na pewno jeden z wywołujących najżywsze kontrowersje polityków, czyli Janusz Korwin - Mikke.

ZDJĘCIE 1 z 5

Ten znany ze skrajnie wolnorynkowych, pawicowych poglądów polityk mocniej obecny jest w polskiej polityce od 1990 roku. Od zawsze promuje myśl libertariańską, wolorynkową, wolnościową, większego sukcesu w wymiarze partyjnym jednak nigdy nie osiągnął. Obecnie jest liderem partii Konfederacja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN) i jako taki pojawił się dzisiaj w Goleniowie, wygłaszając przemówienie na Plantach. Treść tego ostatniego w żaden sposób zaskoczyć nie mogła, bo i sam JKM używa od lat tych samych argumentów. No więc wiadomo: socjalizm to zło i system, który zniewala i zubaża ludzi, wszelkiego typu dotacje rozleniwiają i prowadzą do patologii, publiczna służba zdrowia się nie sprawdza, za to kapitalizm, własność prywatna - to lekarstwo na całe zło. Nihil novi sub sole.

Speech trwał kilkadziesiąt minut, później lider KORWiN odpowiadał na pytania zgromadzonych na Plantach goleniowian. Dodajmy, że jego obecność przyciągnęła kilkadziesiąt, głównie bardzo młodych ludzi.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!