Nowy trener w Nowogardzie

2023-12-07 19:29
Sylwester Wasiak
2023-12-07 19:29

To jest z pewnością niespodzianka. Odradzający się Pomorzanin 1964 Nowogard właśnie podpisał umowę z doświadczonym trenerem. Zapowiada się ciekawa długoterminowa współpraca…

Karol Purczyński (drugi z prawej) został nowym szkoleniowcem Pomorzania (Foto: MKS Pomorzanin 1964 Nowogard)

Jak właśnie ogłosiły władze klubu z Nowogardu, dziś z klubem trzyletnią umową związał się Karol Purczyński, trener posiadający licencję UEFA A, który w ostatnich dwóch latach prowadził Gryfa Kamień Pomorski w klasie okręgowej. W ubiegłym sezonie Gryf walczył pod jego wodzą do końca rozgrywek o awans do IV ligi (przegrywając ostatecznie w finale barażu po rzutach karnych z Chemikiem Police). W przeszłości K. Purczyński związany był z Błękitnymi Stargard, prowadząc grupy młodzieżowe, pracując jako trener koordynator szkolenia oraz jako drugi trener Błękitnych II Stargard.
- Bogate doświadczenie nowego trenera, pomoże Nam w lepszej organizacji struktur klubu i grup młodzieżowych – ogłosili w komunikacie działacze z Nowogardu.

Pomorzanin 1964 Nowogard po głośnym organizacyjnym upadku, od tego sezonu odbudowuje swoje struktury. Klub przystąpił do rozgrywek B-klasy, gdzie na półmetku rywalizacji zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do rezerw Iny Goleniów. Karol Purczyński zastąpił na stanowisku szkoleniowca Pomorzanina Konrada Winczewskiego, który prowadził zespół w rundzie jesiennej, a po jej zakończeniu przestał pełnić funkcję trenera, pozostając nadal zawodnikiem klubu w Nowogardu.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

nwg_rulez

odpowiedz
10.12.2023 21:33

W Nowogardzie jak zwykle bez zmian - 5tysi miesięcznie w B klasie - jak zwykle chcą awansu od dupy strony.