Nowy rekord Polski! Tarcza znów dominuje!

2020-09-09 13:30
Sylwester Wasiak
2020-09-09 13:30

Złoto i cztery srebrne medale, a także rekord Polski to kolejne imponujące sukcesy goleniowskich strzelców z klubu „Tarcza”!

Zawodnicy od czwartku 3 września do niedzieli 6 września rywalizowali w różnych miejscach w Polsce i za granicą, gdyż w analogicznym czasie odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w Zielonej Górze, III Runda Pucharu Polski w Bydgoszczy oraz międzynarodowe zawody IWK w Berlinie.
Marcin Majka reprezentujący Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu został trzykrotnym Akademickim Wicemistrzem Polski. Rywalizacja w każdej konkurencji toczyła się na najwyższym poziomie jednak najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja w konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów. Marcin Majka otarł się o złoty medal, gdyż strzelił taki sam wynik jak jego rywal Maciej Kowalewicz. W przypadku jednakowych wyników obu zawodników decyduje ostatnia seria. Seria goleniowianina była o 0,1 punkta niższa i tak Marcin stanął na drugim stopniu podium.
Jolanta Tabaka strzelając na berlińskiej strzelnicy w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc seniorek zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 631,0 punktów ustanawiając nowy rekord Polski. Zawodniczka „Tarczy” była poza zasięgiem rywalek, gdyż wygrała z przewagą 8,5 punkta.
Zuzanna Pierko, która rywalizowała w III Rundzie Pucharu Polski w kwalifikacji konkurencji pistoletu pneumatycznego uplasowała się na drugim miejscu z wynikiem 562 punktów. W Finale Zuzanna walczyła do samego końca, lecz ostatecznie zdobyła srebrny medal. "

Akademickie Mistrzostwa Polski, medaliści konkurencji karabinu pneumatycznego na drugim miejscu na podium Marcin Majka (WSB Poznań/ Tarcza Goleniów)

IWK Berlin Jolanta Tabaka, nowa rekordzistka Polski w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc

III Runda Pucharu Polski, od lewej Zuzanna Pierko, srebrna medalistki konkurencji pistoletu pneumatycznego

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!