Nowogardzkie szkoły gotowe!

2020-08-26 18:04
Sylwester Wasiak
2020-08-26 18:04

Taką informację uzyskał dziś burmistrz Robert Czapla od dyrektorów przedszkoli oraz szkół podstawowych posiadających oddziały przedszkolne na terenie gminy Nowogard.

Spotkanie, którego celem głównym było omówienie przygotowań placówek do rozpoczęcia roku szkolnego odbyło się w nowogardzkim ratuszu. Jak informuje oficjalna strona gminy Nowogard podczas spotkania dyrektorzy zgodnie stwierdzili, iż szkoły są przygotowane na powrót uczniów. Niemniej omawiając kwestie zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa wskazali na szereg problemów, z których decydujący to brak wsparcia państwa bowiem środki, jakie przekazuje ministerstwo edukacji (na płyn dezynfekujący czy maseczki) wystarczą zaledwie na kilka dni. O wyposażeniu szkół w lampy dezynfekujące, ozonatory czy przyłbice nie ma zupełnie mowy a to są urządzenia niezbędne do prawidłowego funkcjonowania szkół. Co ciekawe z ministerstwa natomiast otrzymali za darmo dozowniki do rąk jednak nie mają prawa kupować do nich innego płynu niż w jednej wskazanej firmie (!).
Burmistrz R. Czapla zadeklarował, iż uwzględni wszystkie wnioski i wystąpi do kuratorium o wsparcie zakupu wyżej wymienionych środków dezynfekujących a w przypadku odmowy zakupi ze środków antykryzysowych. Zakupione zostaną również laptopy wspomagające pracę nauczycieli (przypomnijmy, iż dotychczas laptopy były rozdawane tylko uczniom). Kolejne spotkanie (które pozwoli ocenić przeprowadzone działania) przewidziane jest pod koniec września.

Foto: Gmina Nowogard

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!