Nowoczesna karetka m.in. dla Goleniowa

2020-12-08 15:59
Sylwester Wasiak
2020-12-08 15:59

Cztery nowoczesne ambulanse trafiły do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Jeden z nich trafi do Goleniowa.

Zakup był możliwym dzięki unijnym funduszom skierowanym do walki z COViD-19 przez Marszałka Województwa Olgierda Geblewicza, w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzowego.
Nowe karetki wyjadą do akcji ratujących ludzkie życie w Policach, Gryfinie, Goleniowie i Gryficach. Są to pojazdy marki Mercedes Benz. Na wyposażeniu każdej z nich jest: defibrylator, respirator, ssak akumulatorowy, pompa infuzyjna, krzesło transportowe czy platforma do mechanicznego ucisku klatki piersiowej. Koszt pojedynczego auta wyniósł około 650 tys. zł. Fundusze pochodziły z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego, działania 7.7. W sumie z przyznanej puli 5 mln zł, oprócz ambulansów, zakupiono także środki ochrony osobistej oraz doposażono w urządzenia inne pojazdy medyczne.
Nowe ambulanse mają żółty kolor karoserii. To pierwsze systemowe karetki w tym kolorze na Pomorzu Zachodnim należące do WSPR w Szczecinie. Kolor ten jest zgodny z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, które wskazuje, że od stycznia 2028 roku wszystkie auta funkcjonujące w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego mają mieć ujednolicony żółty kolor i oznakowanie.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!