Nowe respiratory dla nowogardzkiego szpitala

2020-10-06 16:59
Sylwester Wasiak
2020-10-06 16:59

Wczoraj Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie wzbogacił się o trzy nowe respiratory i pięć kardiomonitorów.

Urządzenia niezbędne do ratowania ludzkiego życia oficjalnie w obecności dyrektora placówki Kazimierza Lembasa, przekazał Robert Czapla, burmistrz Nowogardu. Sprzęt zakupiony został z środków przekazanych przez Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie. Koszt zakupu respiratorów to 189 364,50 zł, zaś kardiomonitorów to 25 750,00 zł.
- Jako gmina robimy wszystko co możemy, aby mieszkańcy czuli się bezpieczniej – powiedział burmistrz Robert Czapla. - Od samego początku, gdy została ogłoszona pandemia, podjąłem wraz z moimi współpracownikami działania, które miały ułatwić życie naszym mieszkańcom w tym trudnym okresie. Pomoc została skierowana do nowogardzkiego szpitala w postaci 3 respiratorów i 5 kardiomonitorów.
- Taki sprzęt w dobie epidemii Covid-19 jest nam niezbędny. Dzięki zakupionym urządzeniom nasz szpital jest dobrze doposażony. Dotychczas mieliśmy dwa urządzenia teraz szpital wzbogacił się o kolejne co daje większe pole do działania w celu ochrony zdrowia i życia mieszkańców - powiedział Kazimierz Lembas dyrektor szpitala.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!