Nowe place zabaw na terenie gminy Trzebiatów

2023-03-14 10:50
Adam Litwinowicz
2023-03-14 10:50

Na terenie gminy Trzebiatów już tej wiosny powstaną cztery nowe place zabaw, a do tego trzy zostaną rozbudowane. Całość inwestycji wyniesie blisko 380 tysięcy złotych.

zdjęcie poglądowe

To dobra wiadomość szczególnie dla najmłodszych mieszkańców gminy Trzebiatów oraz ich opiekunów. Już tej wiosny na terenie gminy powstaną cztery nowe place zabawa, a do tego trzy zostaną rozbudowane.


Inwestycja pod nazwą „Poprawa infrastruktury rekreacyjnej poprzez budowę 4 i rozbudowę 3 placów zabaw na terenie Gminy Trzebiatów” będzie kosztować 376 496,85 zł. Realizacja zadania będzie współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014- 2020. „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca
w obszary wiejskie”.


Nowe miejsca rekreacji powstaną na ulicy Plac Lipowy w Trzebiatowie, w miejscowości Trzebusz, Chomętowo oraz Wlewo. Natomiast istniejące place przy ulicy Wolności, Sarniej i Białoboki zostaną rozbudowane o nowe elementy.


Nowy plac zabaw na ulicy Plac Lipowy powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie rozbudowanego już skateparku. Pojawią się tam między innymi: zestaw zabawowo — sprawnościowy, zjazd linowy, sześciokąt wielofunkcyjny, karuzela krzyżowa, karuzela tarczowa, huśtawka wahadłowa potrójna, zjeżdżalnia, bujaki, tablica do rysowania, piaskownica, domek.


- Wsłuchujemy się w głosy naszych mieszkańców i wiemy, że tego typu miejsca rekreacji są bardzo ważne dla najmłodszych mieszkańców, jak i ich opiekunów. Cieszę się, że już tej wiosny pojawią się te place zabaw i ufam, że będą cieszyły się dużym zainteresowaniem. Tak jak zapowiadałem, trzebiatowski skatepark będzie rozbudowany o plac zabaw, aby właśnie to miejsce stało się swego rodzaju centrum rozrywki dla całych rodzin — zaznaczył Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa. 

Na zdjeciu skateparky w Trzebiatowie. To tu za kilka miesięcy powstanie nowy plac zabaw

Komentarze (13)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

MIeszkaniec Wsi

odpowiedz
14.03.2023 15:47

Wszystko super. Niech inwestują. Tylko jak sama nazwa wskazuje, ma to być Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich !!! A kasa idzie na place zabaw na ul. Pl. Lipowy, Sarnia i Wolności. Czy to normalne??? Czy to nie jest nadużycie? Pieniądze przeznaczone na obszary wiejskie nie powinny być pompowane w miasto!!! Przecież są jeszcze inne wsie w gminie. Wiele z nich już od lat domaga się porządnego placu zabaw i zawsze słyszą tylko, że brak jest funduszy na ten cel!!! Każe im się inwestować samym ze swoich skromnych funduszy sołeckich, a tutaj proszę taki news. Szlag człowieka trafia...

Wiesiek

odpowiedz
15.03.2023 07:57

Za rok będziecie zwijać te place tłumacząc że nie mam pieniędzy na naprawy . Władze Trzebiatowa potrafią tylko przeprowadzać rozbiórki budynków. Inwestycje? Każdy inwestor musi dać kopertę dla radnych bez tego nie ma rozmowy. Brawo

Wieśniak

odpowiedz
15.03.2023 18:22

Dlaczego są usuwane komentarze?

BYK FERNANDO

odpowiedz
14.03.2023 11:52

POTRAFIMY ZROBIĆ PLACE ZABAW , A NIE POTRAFIMY ROBIĆ DZIECI

Bole

odpowiedz
14.03.2023 14:11

Cały pomysł gminy na rozwój, palce zabaw, we wsiach, gdzie już są place zabaw.. Rozdawnictwo, , zamiast starać się o granty sołeckie, lepsza i łatwiejsza droga to zapukać do J. Domańskiego, i nisko ukłonić się.

szok

odpowiedz
14.03.2023 16:52

a gdzie praca której nie ma ? Gdzie inwestorzy ?

W dupie

14.03.2023 16:52

Rusz dupe i jej poszukaj, bez roszczeń znajdziesz

Patryk

odpowiedz
15.03.2023 07:52

Blokada komentarzy !!!, ty chyba jesteś też z tych Pojeba.... Obywateli, którzy żeby dostać się do władzy ,chcieli by wszystko likwidować, zabraniać co im przeszkadza i nie jest po ich myśli. Nie doczekanie wasze. Prawda obala wasze kłamstwa i bezradność.

Do Wieśka

odpowiedz
15.03.2023 21:16

Jak wiesz o dawaniu kopert to zgłoś do CBA i się przeżedzi w Urzędzie i trzeba będzie wyborów

Gość

odpowiedz
14.03.2023 15:33

Jak masz problem z 500 plus zrób sobie dzieci to zobaczysz czy będziesz siedział i czy ta kwota będzie wystarczająca na potrzeby dorastającego dziecka nikt nie broni by również usiąść i plotkowac

😐😐😐

odpowiedz
14.03.2023 11:24

Pięcsetplusy siedzące w domach ,cały czas wolne, na zasileczkach do rączki ,może i mają czas tam siedzieć, plotkowac, ale uczciwie pracujący rodzice nie mają czasu nawet wiele wyjść na plac zabaw i siebie dla dzieci bo muszą utrzymywać to leniwe karyny dzesiki i Sebixy

Do Janka

14.03.2023 11:24

Prace załatwiona przeze mnie, wykonuję uczciwie i nie było kiedyś tego że gdy nie było pracy to się siedziało ma cudzy koszt w domu. Ciekawe jak beneficjenci piecsetplus żyliby przed 2016. Pomysl trochę, warto brać odpowiedzialność a nie leżeć i narzekać że pracy nie ma. Kto chce to znajdzie, a lenie dostają za leżenie więcej niż pracujący za pracę. Czy to uczciwe? No właśnie , więc nie sraj sloganami no nie pracowałeś chyba uczciwie na siebie bez zasiłków na koszt społeczeństwa.

Janek

14.03.2023 11:24

Jak nie mają pracy to siedzą. Jak Ty masz załatwioną robotę to się ciesz i nie krytykuj innych. Gdzie są zakłady pracy? Cegielnia, Mleczarnia, Tartak, Jednostka wojskowa, szpital, Miejska Spółdzielnia, Rozlewnia, POM, Fabryka mebli, co zostało? - gdzie Ty pracujesz?