Nowe place zabaw na terenie gminy Trzebiatów

2023-03-14 10:50
Adam Litwinowicz
2023-03-14 10:50

Na terenie gminy Trzebiatów już tej wiosny powstaną cztery nowe place zabaw, a do tego trzy zostaną rozbudowane. Całość inwestycji wyniesie blisko 380 tysięcy złotych.

zdjęcie poglądowe

To dobra wiadomość szczególnie dla najmłodszych mieszkańców gminy Trzebiatów oraz ich opiekunów. Już tej wiosny na terenie gminy powstaną cztery nowe place zabawa, a do tego trzy zostaną rozbudowane.


Inwestycja pod nazwą „Poprawa infrastruktury rekreacyjnej poprzez budowę 4 i rozbudowę 3 placów zabaw na terenie Gminy Trzebiatów” będzie kosztować 376 496,85 zł. Realizacja zadania będzie współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014- 2020. „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca
w obszary wiejskie”.


Nowe miejsca rekreacji powstaną na ulicy Plac Lipowy w Trzebiatowie, w miejscowości Trzebusz, Chomętowo oraz Wlewo. Natomiast istniejące place przy ulicy Wolności, Sarniej i Białoboki zostaną rozbudowane o nowe elementy.


Nowy plac zabaw na ulicy Plac Lipowy powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie rozbudowanego już skateparku. Pojawią się tam między innymi: zestaw zabawowo — sprawnościowy, zjazd linowy, sześciokąt wielofunkcyjny, karuzela krzyżowa, karuzela tarczowa, huśtawka wahadłowa potrójna, zjeżdżalnia, bujaki, tablica do rysowania, piaskownica, domek.


- Wsłuchujemy się w głosy naszych mieszkańców i wiemy, że tego typu miejsca rekreacji są bardzo ważne dla najmłodszych mieszkańców, jak i ich opiekunów. Cieszę się, że już tej wiosny pojawią się te place zabaw i ufam, że będą cieszyły się dużym zainteresowaniem. Tak jak zapowiadałem, trzebiatowski skatepark będzie rozbudowany o plac zabaw, aby właśnie to miejsce stało się swego rodzaju centrum rozrywki dla całych rodzin — zaznaczył Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa. 

Na zdjeciu skateparky w Trzebiatowie. To tu za kilka miesięcy powstanie nowy plac zabaw

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Żal komentowac

odpowiedz
14.03.2023 16:34

zwracam się do redakcji o blokadę komentarzy pod artykułami. Większość komentujących pluje jadem i nie wnosi nic pozytywnego obojętnie o czym byłby artykuł. Mam czasem wrażenie, że to grupa jakiś nieszczęśników życiowych, którzy na forum wylewają swoje żale i frustracje.

Wojtek

14.03.2023 16:34

WOLNOŚĆ SŁOWA ludzie piszą co myślą A lustrację to chyba masz ty

Zabi król

14.03.2023 16:34

Prawda kole czy jak?

Praca

14.03.2023 16:34

Wystarczy popatrzeć kto pracuje w JW tylko znajomości mają znaczenie.Pracuja całymi rodzinami.Nikt nie ma szans kto nie jest związany z kimś, kto służy lub już pracował w wojsku.W ochronie też z wojska.Podobnie w ZBK. Piszący mają rację.Stad wyjazdy młodych bo dla nich nie ma tu pracy.Dziwne ze nic się nie robi by próbować ludzi zatrzymać.Ci którym nic nie trzeba są ustawieni. Dla pozostałych pozostają prace dorywcze w sezonie.