Nowe łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala w Goleniowie

2023-02-02 16:34
Tomasz Krupecki
2023-02-02 16:34

Osiem łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda trafiło dzisiaj na oddział pediatryczno-neonatologiczny Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie. Będą z nich korzystać rodzice, którzy w czasie hospitalizacji pozostają cały czas ze swoim dzieckiem. 

Łóżka są rozkładane, wygodne, łatwe do czyszczenia i bardzo potrzebne w szpitalnej codzienności, co zgodnie podkreślają także pielęgniarki i lekarze. W ciągu dnia można je złożyć i jako fotel zajmują mniej miejsca, a wieczorem zamienić w wygodne miejsce do spania. Rodzice hospitalizowanych dzieci doceniają jakość snu. 

Za każdym razem, kiedy jakieś dziecko musi być hospitalizowane, jest to ogromne przeżycie zarówno dla niego samego, jak i rodziców. Dziecku może towarzyszyć lęk i poczucie wyobcowania. Żeby tego uniknąć i łatwiej przeprowadzić rodzinę przez proces leczenia, ważna jest obecność rodzica przy dziecku. Dzięki tym łóżkom możemy zapewnić komfortowe warunki pobytu dziecka i rodzica. Bo przecież każde dziecko chce czuć bliskość – zaznacza dr n. zdr. Katarzyna Kęcka, Prezes Zarządu Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie.

Jak podkreślają lekarze, obecność rodzica przy dziecku to część terapii, której nie da się niczym zastąpić. Siedem łóżek wraz z pościelą przekazała w Goleniowie w imieniu Fundacji jej przyjaciółka i donatorka – Sylwia Diaków-Hrycyk, licencjobiorczyni McDonald’s.

– Chyba wszyscy zgadzamy się co do tego, że dziecko nie może chorować samo, a rodzic, który towarzyszy mu w szpitalu, powinien mieć zapewnione godne warunki. Tylko wtedy jest w stanie dać swojemu dziecku siłę do walki z chorobą. Cieszymy się, że dzięki ubiegłorocznym środkom z 1% podatku możemy przekazywać szpitalom łóżka dla rodziców. W ten sposób mówimy rodzicom, że są dla nas ważni i ważne są też warunki, które zastaną na oddziałach dziecięcych. To wszystko wynika z misji Fundacji Ronalda McDonalda "Aby rodzina mogła być razem” – podkreśla Sylwia Diaków-Hrycyk.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!