Nowe informacje ws. Hossolandu. Kiedy otwarcie i jak idą prace?

2024-02-19 12:27
Karol Szumny
2024-02-19 12:27

- Termin otwarcia parku podamy na początku września bieżącego roku – mówi w rozmowie z Business Insider Anna Olszonowicz z Grupy Hosso. Jak dodaje: prace budowlane idą z pełną mocą. Olszonowicz wskazuje też, że głównymi klientami parku mogą być mieszkańcy Berlina i okolic.

fot. Hossoland

Portal Business Insider rozmawiał z Anną Olszonowicz – przedstawicielką Grupy Hosso, która jest inwestorem powstającego pod Brojcami parku rozrywki Hossoland.

Przypomnijmy, że początkowo obiekt miał zostać udostępniony wiosną 2024 r., ale już we wrześniu podano, że tak się nie stanie. Anna Olszonowicz z Grupy Hosso podała w rozmowie z Business Insider, że termin otwarcia zostanie podany na początku września bieżącego roku.

Jak dodała: „działania na placu budowy o powierzchni 40 ha prowadzone są z dużych rozmachem”.

- Prowadzone są roboty na kilku strefach jednocześnie. Na części budynków widoczne są już elewacje oraz pokrycia dachowe. Wykonywane są fundamenty pod kolejne budynki, stawiane ściany oraz montowane więźby dachowe i stolarka okienna. Trwają także prace nad instalacjami sanitarnymi i elektrycznymi. Pojawiły się już pierwsze nasadzenia zieleni – relacjonuje rozmówczyni Business Insider.

Anna Olszonowicz wskazuje też, że głównymi klientami mogą być mieszkańcy Berlina i okolic.

- Dla nich Hossoland będzie najbliższym parkiem rozrywki. Do nas będą mieli drogę krótszą o ponad 1 godzinę niż do niemieckiego Hansa-Parku. To sprawi, że Hossoland stanie się dla nich doskonałym miejscem, w którym aktywnie i rodzinnie będą mogli spędzić weekend – zauważa przedstawicielka Grupy Hosso.

Hossoland docelowo będzie podzielony na cztery tematyczne krainy: rybackie Miasto Syrenki, bursztynowe Królestwo Baltambrya, charyzmatyczną Krainę Wikingów oraz Smoczą Dolinę Kopalni.

W Hossolandzie będzie dostępnych ponad 50 atrakcji oraz 75 budynków. Dodatkowo w parku zlokalizowanych będzie: 11 restauracji, 6 kawiarni, 13 sklepów oraz wiele innych mniejszych punktów gastronomicznych i handlowych.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!