Nowe wygody dla rowerzystów. Pojawią się także pod Stepnicą

2022-06-08 9:11
Paweł Palica
2022-06-08 9:11

Przy prowadzącej znad Bałtyku na południe województwa trasie rowerowej Blue Velo pojawić mają się wkrótce duże wiaty dla jej użytkowników. Jedna z nich wybudowana zostanie w Czarnocinie.

ZDJĘCIE 1 z 2

Inwestycja ta realizowana będzie na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Wiadomo już, jak będą wyglądać miejsca schronienia dla rowerzystów: 5,35 m szerokość; 4,35 m długości; wysokość - prawie 4 metry. Powierzchnia zabudowy - ponad 23 metry, powierzchnia użytkowa: 15,61 m kw. Mają być kryte gontem z drewna modrzewiowego, w dwóch warstwach. Pod wiatą znajdował się będzie stół drewniany na konstrukcji stalowej, siedziska, stojaki na rowery z profili stalowych. Zaplanowano również czterokomorowy kosz na odpady (segregowane) i tablice informacyjne (na jednej znajdzie się mapa). Będą tak konstruowane, by zapewnić komfort nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Wiat powstanie w tym roku pięć: dwie pod Międzyzdrojami - w Wicku (blisko bunkra minimuzeum V-3) i w okolicach Lubiewa przy plaży, dwie na północ od Wolina - nad samym Zalewem i przy wiatraku, a jedna w podstepnickim Czarnocinie przy Parku Natura Zalewu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinny one zostać oddane do użytkowania pod koniec wakacji.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!