Nowa hybryda jeździ przez Goleniów, Osinę i Nowogard

2022-06-14 16:45
Paweł Palica
2022-06-14 16:45

W pierwszy oficjalny "rejs" ruszyła dzisiaj najnowsza z zakupionych przez województwo zachodniopomorskie hybryd. Szynobus w unijnych barwach obsługiwał będzie między innymi połączenie Szczecin - Kołobrzeg, często więc będzie go widać w Goleniowie.

Właśnie na trasie przebiegającej przez gminy Goleniów, Osina i Nowogard hybrydę będzie można spotkać najczęściej. Tylko do Goleniowa pociągi jeżdżą bowiem „pod prądem”, a dalej - przez Nowogard, Płoty, Gryfice i Trzebiatów - linią niezelektryfikowaną (402). Pojazdy z podwójnym napędem stworzone są do obsługi właśnie takich połączeń. 

Dwunapędowe zespoły trakcyjne 36 WEh, wyprodukowane przez nowosądecki NEWAG, kursują po Pomorzu Zachodnim od stycznia 2021 r. Obecnie po zachodniopomorskich szlakach kolejowych jeździ takich osiem, a kolejne cztery mają być dostarczone do końca roku. Hybryda, która dzisiaj ruszyła w trasę wymalowana jest w barwy i symbole Unii Europejskiej, co w zamyśle władz regionu przypominać ma (choć co do tego nikt chyba nie ma wątpliwości), że Polska i Pomorze Zachodnie są częścią Europy, a zakupy nowoczesnego taboru są finansowane z funduszy UE.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!