Nowa dyrektor goleniowskiej oświaty

2021-08-12 15:27
Sylwester Wasiak
2021-08-12 15:27

Ceniona ekspert ds. innowacji, zmiany i przestrzeni w edukacji została nowym szefem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Goleniowie.

Foto: Gmina Goleniów

Dziś gmina Goleniów poinformowała, że Ewa Radanowicz została nowym dyrektorem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Goleniowie. Dotychczas zarządzała Szkołą Podstawową w Radowie Małym.
Jak informują władze gminy Goleniów, Ewa Radanowicz jest cenionym ekspertem ds. innowacji, zmiany i przestrzeni w edukacji. Współpracuje z samorządami, ośrodkami doskonalenia nauczycieli i uczelniami wyższymi. Jest inicjatorką ogólnopolskiego oddolnego ruchu „Wiosna w Edukacji”, członkinią społeczności The Global Change Leader Ashoka, grupy Superbelfrzy RP.
Ewa Radanowicz jest autorką książki „W szkole wcale nie chodzi o szkołę”, poradnika dla dyrektorów szkół „Zmiany, innowacje, eksperymenty – w poszukiwaniu inspiracji”, poradnika do autodiagnozy ”Tu dba się o DOBROSTAN” oraz współautorką ekspertyzy dla Instytutu Badań Edukacyjnych pt. „Działająca Szkoła”.
Szkoła Podstawowa w Radowie Małym, zarządzana wg jej autorskiego programu, została członkiem społeczności The Global Change Leader – Ashoca i otrzymała tytuł „Szkoły z mocą”. Co roku placówka odwiedzana jest przez specjalistów z całej Polski, którzy czerpią wiedzę o wprowadzonej tam metodzie i możliwościach tworzenia środowiska twórczego w publicznej szkole.
E. Radanowicz obejmie nowe stanowisko z dniem 1 września 2021 r., zastępując, udającą się na zasłużoną emeryturę, wieloletnią dyrektor Wydziału Edukacji – Janinę Mucek.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!