Nikodem Hapka z podwójnym tytułem Mistrza Świata!

2021-04-19 9:46
Redakcja
2021-04-19 9:46

Nikodem Hapka, uczeń klasy IIf gryfickiego „Chrobrego”, sięgnął dwukrotnie po najwyższy laur w Mistrzostwach Świata WPA World Championship Powerlifting, Bench Press, Deadlift, Push&Pull Raw&EQ”.

Fot. LO Chrobry Gryfice

Kilkudniowe zawody odbyły się w Pabianicach. Uczeń Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach podwójne złoto wywalczył drugiego dnia rozgrywek,15 kwietnia.

Nikodemowi udało się wyrównać osiągnięcia życiowe w przysiadzie i wyciskaniu oraz pobić rekord w martwym ciągu z poprzednich zawodów (Mistrzostw Europy). Wynik total 465 kg (165 kg przysiad, 107.5 kg wyciskanie, 192.5 kg martwy ciąg) pozwolił uczniowi wygrać w kategorii j16-17 do 90 kg w trójboju siłowym oraz w kategorii j16-17 do 90 kg w martwym ciągu.

– Wiedziałem, że jestem przygotowany na pobicie własnych rekordów życiowych. Z takim nastawieniem wziąłem udział w zawodach. Nie spodziewałem się, że stanę na podium dwa razy, myślałem, że konkurencja będzie większa. Ostatecznie udało się zrealizować minimum, jakie planowałem przed startem, więc jestem zadowolony – powiedział naszej redakcji Nikodem. Sukces Nikodema Hapki jest przykładem, że intensywna praca oraz niezłomny charakter prowadzą do celu, a nawet przewyższają oczekiwania – Staram się łączyć obowiązki szkolne z pasją. Czasem trudno jest wygospodarować te dwie godziny na wieczorne ćwiczenia, ale nie opuszczam żadnego treningu – dodaje Nikodem.

Przypomnijmy, że Nikodem w marcu br. został Mistrzem Europy w martwym ciągu XPC Powerlifting European Championship 2021.
Nikodem Hapka zainteresował się dyscypliną trójboju siłowego dwa lata temu. W tak krótkim czasie uczniowi udało wspiąć się na sam szczyt!

Przez trudy do gwiazd. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

źródło: LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Etka

odpowiedz
19.04.2021 13:58

BRAWO MŁODY CZŁOWIEKU < WIELKIE BRAWO !

stąd

odpowiedz
19.04.2021 17:30

A to gigant !!! Brawo .