Nietrzeźwa majówka

2022-05-04 16:41
Sylwester Wasiak
2022-05-04 16:41

Weekend majowy za nami. Mimo apeli policji znaleźli się amatorzy jazdy na „podwójnym gazie”. Rekordzista wydmuchał blisko 3 promile...

Z informacji uzyskanych od mł. asp. Anny Dygas, oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie wynika, że w majówkę w ręce policjantów wpadli nietrzeźwy kierujący.
Rekordzistą okazał się 19 – letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, który przed godziną drugą w nocy 1 maja został zatrzymany do kontroli na ul. 3 Maja w Nowogardzie. Nastolatek kierował samochodem marki Fiat, mając w organizmie 2,9 promila alkoholu.
Na drugim miejscu tej niechlubnej klasyfikacji znalazł się 59-latek, który w sobotę 30 kwietnia po godzinie 17 jechał rowerem na ul. Sikorskiego w Stepnicy, a w trakcie kontroli „wydmuchał” 2,6 promila alkoholu.
Trzecie miejsce w rankingu majówkowych nietrzeźwych kierujących przypadło 69-letniemu mężczyźnie, który w poniedziałek 2 maja po godzinie 21 kierował Oplem w Nowogardzie na ul. Ogrodowej, mając w organizmie 2,5 promila alkoholu.
Nie wiele mniej miał w organizmie 66-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, który w niedzielę 1 maja kilka minut po godzinie pierwszej w nocy został zatrzymany przez patrol drogówki w Przybiernowie na ul. Chrobrego. Mężczyzna prowadził Saaba, mając 2,4 promila alkoholu w organizmie.
W ręce mundurowych wpadła także nietrzeźwa kierująca. 61-letnia kobieta w sobotę 30 kwietnia po godzinie 22 została zatrzymana do kontroli w Świętej. Jak się wkrótce okazało, nie dosyć, że nie posiadała ona uprawnień do kierowania pojazdami, to jeszcze była nietrzeźwa. Badanie wykazało 1,9 promila alkoholu w organizmie.
We wszystkich przypadkach dalsze postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Szata

odpowiedz
04.05.2022 18:28

Dajcie spokój rowerzyście 🙂🙂

05.05.2022 00:41

A Goleniów coś się opieprza z tym piciem, ehh wstyd. I ta reklama obok - wszywki alkoholowe, ehh wstyd.