Nieoceniona pomoc w walce z koronawirusem. Szyją maseczki ochronne dla służb i nie tylko

2020-03-20 12:16
Katarzyna Adamiak
2020-03-20 12:16

- Robimy to dla tych, którzy na co dzień nam pomagają. Dziś to oni potrzebują naszego wsparcia - mówi Magdalena Kamińska. W ciągu dwóch dni wolontariuszki z naszego regionu uszyły już kilkaset maseczek ochronnych. Do kogo trafią?

ZDJĘCIE 1 z 3

W całej Polsce powstają grupy, które szyją maseczki ochronne dla służb medycznych. Pomysł włączenia się w inicjatywę szycia maseczek przez wolontariuszy z naszego regionu powstał kilka dni temu.

- Kiedy dowiedziałam się, że jest taka akcja, postanowiłam, że muszę coś zrobić. Na Fb napisałam post, że szukam chętnych, do pomocy. I tak to się zaczęło – mówi Magda Kamińska inicjatorka akcji szycia maseczek w naszym regionie.

W inicjatywę gryficzanki włączyło się już kilkadziesiąt osób. - Jesteśmy z powiatu gryfickiego i goleniowskiego. Szyjemy każda w swoim domu. Ja dowożę materiał i odbieram gotowe, już zdezynfekowane i wygotowane maseczki, które później przekazuję nieodpłatnie potrzebującym instytucjom – mówi Magdalena Kamińska.

Materiał do szycia maseczek przekazała jedna z dentystek z Dobrej. Na ten cel lekarka oddała 1,5 kilometra flizeliny. W jej cięcie, na małe kawałki, włączył się Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Gryficach.

W ciągu dwóch dni udało się już uszyć ponad 300 maseczek. Te trafiły bądź wkrótce trafią m.in. do Zakładu Karnego w Szczecinie, Zachodniopomorskiego Hospicjum i jednostki wojskowej na terenie powiatu gryfickiego. Zapotrzebowanie na maseczki złożyli również pracownicy gryfickiego szpitala.

- Pracy jest bardzo dużo, ale my jesteśmy na nią gotowi. Robimy to dla tych, którzy na co dzień nam pomagają. Dziś to oni potrzebują naszego wsparcia – mówi wolontariuszka z Gryfic i dodaje -  W zamian za materiał, chętnie uszyjemy  maseczki także dla małych firm. 

Osoby i instytucje, które potrzebują maseczek, a także ci, którzy mogą przekazać materiał na ich uszycie, proszone są o kontakt z panią Magdaleną pod nr. tel. 513 330 258.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!