Nielegalny hazard zamknięty!

2022-01-13 15:22
Sylwester Wasiak
2022-01-13 15:22

Kolejny punkt trudniący się nielegalnym hazardem został zamknięty na terenie powiatu goleniowskiego.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z policjantami zamknęli punkt hazardowy w Nowogardzie. W lokalu zabezpieczono siedem komputerów wykorzystywanych do nielegalnych gier hazardowych. Zatrzymano też rejestrator monitoringu, router oraz 250 zł w gotówce. Lokal mieścił się w pawilonie w centrum miasta. Tradycyjnie miał oklejone folią szyby i monitoring przed wejściem.

- Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe - od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie. Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych - też w Internecie, jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł. Oprócz odpowiedzialności karnej, organizator i gracz podlegają również karze administracyjnej. Za przestępstwa urządzania gier właścicielowi automatu, czy komputera wymierzana jest kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł za każdy automat/komputer wykorzystywane do gier online. Kara ta grozi również posiadaczom, najemcom i właścicielom lokali. Za udział w nielegalnej grze kara pieniężna została określona jako 100% uzyskanej wygranej, z kolei uczestnik gry zostanie ukarany karą w wysokości uzyskanej wygranej - poinformowała Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy kierująca wieloosobowym stanowiskiem komunikacji Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

pawel

odpowiedz
20.01.2022 21:03

To teraz sie bawią w pseudo kafejki internetowe? I te 250 zł na wygrane... Dobre... To ja już wole zagrać legalnie na swoim lapku w jelly reels gdzie są wyższe wygrane a ze znajomymi pojść do dobrego pubu nie jakiejś meliny