Nie żyje legenda goleniowskiej sceny rockowej. "Makary" odszedł zbyt wcześnie

2023-01-05 20:32
Paweł Palica
2023-01-05 20:32

Bardzo smutne wieści obiegły dzisiaj goleniowskie środowisko rockowe. Nie żyje Tomasz "Makary" Hajduk, wokalista grupy Szwadron Archanioła Gabriela (S.A.G.).

S.A.G. był pierwszym bodaj goleniowskim zespołem heavy metalowym, po którym do dzisiaj została pamiątka w postaci dziewięcioutworowego, zarejestrowanego w 1990 roku albumu "Atomic Sunrise". Ekipa, przez której skład przewinęli się między innymi gitarzysta Jarosław Chilkiewicz, perkusista Jacek Mroczkowski, basista Sławomir Łunkiewicz i właśnie popularny, bardzo lubiany "Makary", działała już w połowie lat 80. poprzedniego wieku.

T. Hajduk od wielu lat przebywał poza granicami Polski. Do Goleniowa już nigdy niestety nie przyjedzie. W tym roku skończyłby 53 lata. R.I.P.

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Michał

odpowiedz
06.01.2023 14:06

Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół. Kilka wspomnień/anegdot. Makaron był nieco starszy i mieszkał w bloku obok. Kiedy na podwórku dowiedział się, że Iron Maiden daje koncert w Katowicach, krzyknął z dołu: mamo, zrzuć mi katanę, jadę na koncert ajronów! Chodził do starszej klasy tak w podstawówce, jak i w liceum. Miałem chemię i fizykę z jego śp. mamą i Makaron co jakiś czas do niej przychodził z tekstami typu: -pan z wuefu kazał mi przyjść -co tam znowu zrobiliście? -a... nic... zamknęliśmy dziewczyny w przebieralni Moja mama była jego wychowawczynią w liceum. Kochała tych "swoich łobuzów": Makarona, Łilmę, Maję, Gulbka, Kokosa, Gajosa, Szerszenia, Helmuta, Szymka ... Jak mama zachorowała, to czasem Makary ją odwiedzał. Przyszedł z dobrą wiadomością: Anka i Kokos spodziewają się córeczki! Już wymyśliłem jej imię: Kokosanka! Mama do dzisiaj wspomina ich z uśmiechem. Makaron by zawsze pełen pomysłów. Kochał życie, kochał ludzi, kochał muzykę. Mam nadzieję że śpiewa w niebiańskich Szwadronach Archanioła Gabriela.

Katarzyna

odpowiedz
06.01.2023 12:56

Najlepsza ekipa jeszcze z "10,5" Smuteczek 😢

Monika

odpowiedz
06.01.2023 00:37

Znałam go tak na ,,część,,

Sylwek

odpowiedz
09.01.2023 20:55

Miejmy nadzieję, że dzięki zorganizowanej zrzutce uda się ściągnąć Makarego do domu