Nie zgadzasz się na podwyżkę - podpisz petycję!

2020-11-19 16:50
Sylwester Wasiak
2020-11-19 16:50

Dziś rozpoczęło się zbieranie podpisów pod petycją przeciwko planowanej podwyżce cen za wywóz odpadów w gminie Goleniów.

Inicjatorem akcji jest Marcin Sowiński, lider lokalnych struktur Konfederacji. Podpisy zbierane są za pośrednictwem strony internetowej, która dostępna jest TUTAJ.

Treść petycji brzmi następująco:

Szanowni Radni Miasta i Gminy Goleniów
Jako mieszkańcy miasta i gminy Goleniów jesteśmy podstawowym celem i głównym podmiotem działań Urzędu Gminy i Rady Miasta Goleniów, a nie odwrotnie! Dlatego domagamy się od władz Goleniowa, w tym szczególnie Państwa Radnych wycofania z głosowania na najbliższej sesji Rady Miasta wniosku Pana Wiceburmistrza Henryka Zajko o podwyżce opłat za wywóz śmieci! Zwracamy się z prośbą o uwzględnienie tych naszych wniosków i petycji obywatelskich do rezygnacji z podwyżek tych cen. Domagamy się jak najszybszego audytu w PGK SP. z o.o. oraz Urzędzie Gminy w związku z ze złym naszym zdaniem zarządzaniem majątkiem gminy oraz PGK. Sp. z o.o. To właśnie zły sposób gospodarowania odpadami w naszej gminie doprowadził do propozycji ustanowienia jednych z najwyższych w Polsce cen! Czas naprawić ten system od środka, bez zrzucania finansowej odpowiedzialności na nas mieszkańców gminy i na nasze rodziny. Ten system opłat najbardziej uderza w rodziny wielopokoleniowe mieszkające w jednym gospodarstwie, oraz w rodziny wielodzietne! To niedopuszczalne! Ten system całkowicie omija niezameldowane osoby, których szacunkowo przebywa i mieszka na kilka tysięcy na terenie naszej gminy! Dlaczego ci zameldowani mają płacić dużo więcej za tych niezameldowanych! Nie zgadzamy się na to! Żądamy od Rady Miasta, jak i Burmistrza wzięcia teraz współodpowiedzialności za sprawy naszego miasta i gminy oraz rozwiązania tej sprawy w ramach istniejącego i planowanego budżetu miasta i gminy bez dodatkowego obciążania społeczności gminy, która jest bardzo mocna dotknięta finansowo skutkami restrykcji wywołanych przez pandemię. Proszę wziąć pod uwagę drastyczny spadek dochodów większości gospodarstw domowych miasta i gminy Goleniów! Domagamy się więc jednoznacznego zablokowania podwyżek cen za śmieci, rozliczenia winnych i naprawy skutków złych decyzji!
Mieszkańcy Gminy i Miasta Goleniów

Przypomnijmy, że na najbliższej sesji 25 listopada (środa) procedowana będzie uchwała, w której burmistrz proponuje stawkę 30 zł od osoby miesięcznie za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny, 60 zł od osoby miesięcznie w przypadku kiedy właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny oraz zwolnienie o 3 zł z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku.

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Jarosław Kaczka

odpowiedz
19.11.2020 17:19

***** ***

juregry

odpowiedz
19.11.2020 17:58

co ma woda do śmieci,więc brudasy co się nie myją nie kąpią,nie zmywają będą za darmo śmiecić.Co ma piernik do wiatraka.Opamiętajcię się niepoRadni.

Mariusz

19.11.2020 17:58

Na mojej ulicy wprowadzono rozliczenie za śmieci wedle wodomierza i mi rachunki za śmieci spadły a wcześniej miałem liczone niby od wywiezionych koszy .Rozwiązanie od zużytej wody na dzień dzisiejszy uważam za jedno z lepszych rozwiązań wreszcie kombinatorzy co to nie produkują śmieci albo zameldowana jest jedna a mieszka więcej nie mają wyboru i muszą płacić u mnie w domu wychodzi koło 10 zł na osobę miesięcznie

Pit

odpowiedz
21.11.2020 00:19

A jak się zgadzam na podwyżkę to co? Hmmmm?