Nie ma zagrożenia

2023-05-24 17:49
Sylwester Wasiak
2023-05-24 17:49

Mieszkańcy bloku przy ul. Kościuszki 3 w Goleniowie mogą spać spokojnie. Z informacji przekazanej przez Izabelę Frynas, prezes Goleniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wynika, że zagrożenia katastrofą budowlaną nie ma.

- Korzystając z obecności na sesji pani prezes, chciałbym zapytać, co się dzieje w temacie budynku przy ul. Kościuszki 3? Czy ten kryzys został zażegnany? - zapytał radny Wojciech Łebiński.

Jak wynika z odpowiedzi prezes Frynas, zagrożenia katastrofą budowlaną nie ma.

- Nastąpiło istotne zdarzenie, to jest decyzja Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego (...) Przypominam, że zarząd we wspólnocie mieszkaniowej pełnią osoby fizyczne, a GTBS ma zawartą umowę o administrowanie nieruchomością. Decyzja PINB wskazywała na wykonanie określonych prac remontowych. Zarząd wspólnoty kontaktował się z nami, w zakresie kto mógłby takie prace wykonać. Z naszej strony wyszło pismo do zarządu wspólnoty, żebyśmy ogłosili wybór wykonawcy, przedstawiając zakres prac przedstawiony w decyzji i dokonali wyboru takiego wykonawcy. Zarząd Wspólnoty ma się nad tym zastanowić (...). My jako administrator i reprezentant gminy odpowiadający w części za lokale będące własnością gminy, gdyby była taka potrzeba, swój wkład w ten remont przekażemy.(...) Nie ma zagrożenia i to PINB w swojej decyzji również to stwierdził – odpowiedziała prezes Izabela Frynas.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Victor

odpowiedz
24.05.2023 22:12

Ktoś przeholował ?! Pierwotnie budynek był zagrożony katastrofą budowlaną, posadowiony na nienośnym gruncie podmywanym wodą i ... nastąpił cud ! - " Nastąpiło istotne zdarzenie, to jest decyzja Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego (...) " i dalej "Decyzja PINB wskazywała na wykonanie określonych prac remontowych." I " Zarząd Wspólnoty ma się nad tym zastanowić (...)." , "Nie ma zagrożenia i to PINB w swojej decyzji również to stwierdził – odpowiedziała prezes Izabela Frynas." Istny cud, bez ingerencji człowieka (czyt. budowlańców) zagrożenie ustąpiło !!!