Nergal znów zagra w Goleniowie

2021-11-29 20:07
Redakcja
2021-11-29 20:07

Znany fanom ciężkich brzmień na całym świecie Nergal, znany przede wszystkim jako frontman grupy Behemoth, zagra 14 stycznia w Goleniowie. Tym razem z zespołem Me And That Man.

Me And That Man podczas styczniowej mini trasy odwiedzi 7 miast w Polsce, w tym, jako jedyne miejsce w naszym regionie, Goleniów.

Zespół, zrodzony z sympatii Nergala do lżejszej, klimatycznej muzyki, chociażby spod znaku country, folku i bluesa, powstał w 2016 roku i przez dłuższy czas prym w niej wiedli sam Nergal oraz John Porter. Debiutancka płyta MATM miała premierę w 2017 r., a muzycy świetnie zmieszali na niej wpływy wspomnianych gatunków, tworząc całość nawiązującą do Nicka Cave'a, Toma Waitsa, Johnny'ego Casha czy Davida Allana Coe i silnie naznaczoną bliskim liderowi diabelskim pierwiastkiem. Współpraca Nergala i Portera zakończyła się w 2018 roku, ostatnio jednak została wznowiona, a na koncercie posłuchać będzie można utworów ze wszystkich płyt zespołu, w tym nowy nowy, nie publikowany dotąd utwór „Fight”.

W roli supportu wystąpi krakowskie trio Taraban, oddające hołd rockowej tradycji z czasów, gdy w USA LSD było dość powszechną rozrywką młodych ludzi, podobnie jak protesty przeciwko wojnie w Wietnamie, a Grateful Dead tworzyli podwaliny psychodelii.

Informacje na temat cen biletów mają być podane wkrótce.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Victor

odpowiedz
30.11.2021 17:36

Nergal nie kryje się, że jest sympatykiem satanizmu, a może nawet wyznawcą !? I jak to się ma do zawierzenia Jezusowi Chrystusowi miasta Goleniów przez Burmistrza Krupowicza ? Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek ? Panie burmistrzu !

Dan

odpowiedz
01.12.2021 23:31

No pożal się Boże!