Narodowa kwarantanna na obiektach sportowych

2020-12-29 6:00
Sylwester Wasiak
2020-12-29 6:00

Od wczoraj dostęp do obiektów sportowych administrowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie został mocno ograniczony.

Od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. Andrzej Łukasiak, dyrektor OSIR w Goleniowie na mocy wprowadzonego zarządzenia zawiesił możliwość korzystania z obiektów sportowych OSIR (hale i boiska) przez osoby fizyczne i grupy zorganizowane. Powyższe ograniczenie nie dotyczy zawodników pobierających stypendium sportowe lub zawodników będących członkami kadry narodowej, lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Dodatkowym warunkiem do spełnienia jest wcześniejsza rezerwacja, po okazaniu dokumentu wystawionego przez podmiot opłacający wynagrodzenie lub stypendium sportowe albo przez odpowiednio międzynarodową federację sportową działającą w sporcie olimpijskim, lub paraolimpijskim, lub inną uznaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, albo międzynarodową organizację sportową o zasięgu kontynentalnym należącą do takiej federacji, albo polski związek sportowy - głosi treść opublikowanego zarządzenia dyrektora OSIR.
Powyższe ograniczenia to efekt wejścia w życie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r., w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii określanych jako "narodowa kwarantanna"

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Ela

odpowiedz
02.01.2021 10:07

Czy naprawdę jest taki tłok na naszym stadionie, że indywidualnie nie można pobiegać? Byłam nie jednokrotnie trochę poćwiczyć i nie widziałam nikogo, albo jedną czy dwie osoby.