Nabój artyleryjski w lesie (FOTO)

2021-03-16 18:30
Sylwester Wasiak
2021-03-16 18:30

Na terenie Nadleśnictwa Nowogard w okolicy wsi Kulice leśniczy natknął się na niebezpieczne znalezisko pochodzące z II wojny światowej...

ZDJĘCIE 1 z 4

Jak się okazało, był to nabój artyleryjski.
- Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol Policji, który zabezpieczył niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. W piątek 12 marca na miejsce przybył patrol saperski z 5 Pułku Inżynieryjnego ze Szczecina Podjuch, który podjął nabój artyleryjski do detonacji oraz sprawdził teren leśny w bezpośrednim sąsiedztwie – mówi Tomasz Kamiński z Nadleśnictwa Nowogard.
Niewybuchy i niewypały na terenach leśnych to niestety częste zjawisko. Mimo że od zakończenia działań wojennych mija 76 lat, polskie lasy nadal pełne są pozostałości po toczących się w nich walkach, a tego typu znaleziska w lesie nie są niczym zaskakującym.
Pamiętajmy, że przedmiotów takich nie wolno dotykać, przenosić i przesuwać w inne miejsca. Natychmiast po znalezieniu należy powiadomić Policę, która zajmie się niebezpiecznym znaleziskiem. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa po odnalezieniu niewybuchu bądź niewypału, a także niewłaściwe postępowanie mogą doprowadzić do wielu nieszczęść, kalectwa, a nawet śmierci.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!