Na wakacje rusza przystań kajakowa

2020-06-26 14:34
Katarzyna Adamiak
2020-06-26 14:34

Oprócz tradycyjnych wycieczek kajakiem, łowienie ryb z łódki i kursy ratownictwa wodnego. Od jutra przystań kajakowa, z nowymi atrakcjami, znowu otwarta.  

Fot. archiwum SP24

Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy lubią i wodę i aktywne spędzanie czasu. Od jutra można będzie korzystać z przystani kajakowej w Gryficach.

W tym roku to nie Zakład Usług Komunalnych, a zewnętrzna firma będzie w czasie wakacji obsługiwać przystań. Jej właściciel, w rozmowie z naszą redakcją, zapowiada rozszerzenie usług na obiekcie.

- Chciałbym rozruszać nieco to miejsce. Dlatego oprócz kajaków, w planach mamy umożliwienie wędkarzom łowienia ryb z łódki. Na początek spróbujemy z jedną, jeśli pomysł się przyjmie, to sprowadzimy kolejne - mówi w rozmowie z reporterką SuperPortalu24 Karol Wasilewski właściciel Bud-Blok i dodaje – chcemy też organizować kursy ratownictwa wodnego, dla wszystkich chętnych. O tym będziemy informować nieco później.

Przystań otwarta będzie przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 11 do 19.

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

wędkarz

odpowiedz
26.06.2020 15:05

Chciałbym Państwa poinformować, że na rzece Redze łowienie z łodzi jest zabronione, ograniczenie to wprowadził gospodarz wody czyli Polski Związek Wędkarski w Szczecinie. Każdy wędkarz posiadający kartę wędkarska i zezwolenie na połów powinien o tym wiedzieć.

Andrzej

odpowiedz
27.06.2020 08:12

Przepisy nie zezwalają na połów ryb w rzece Rega w związku z tym skąd ten p omysł

Rega maja miłość

odpowiedz
28.06.2020 21:28

Fajnie ,że chociaż 100 % drożej za dwie pierwsze h / było 5 zl jest 10 zł / , to będzie czynne codziennie . Natomiast , czy wypożyczający będą ludżmi przyzwoitymi nie wiadomo . Na ogół śmiecą mniej niż wędkarze / sorry - wielu zostawia syf po łowieniu na brzegu - puszki po kukurydzy . łuski i głowy ryb , splątane żyłki itd./ natomiast nie zawsze zachowują ciszę . A wrzask nie pozwala poznać w pełni walorów przyrodniczych rzeki .A ta jest darem niebios dla mieszkańców !

mieszkanka

odpowiedz
28.06.2020 09:25

To ciekawe dlaczego jakaś zewnętrzna firma. Coś nie ładnie tu pachnie.

Darek

odpowiedz
28.06.2020 10:09

Nie wolno łowić z łódki na rzekach tzw. górskich, a odcinek Regi od parku do łąki Czarneckiego to woda nizinna...chyba że ten zakaz jest wprowadzony jeszcze innym zarządzeniem PZW

info dla Darka

28.06.2020 10:09

https://pzwszczecin.com/wykaz-wod/wykaz-wod-krainy-pstraga-lipienia-wody-gorskie/ Zakaz połowu ryb ze wszystkich środków pływających (łodzie, pontony, itp.): na wszystkich wodach krainy pstrąga i lipienia (tzw. „wody górskie”), na Rzece Inie (całej), na Rzece Redze – z wyłączeniem od zakazu: – Odcinka rzeki Regi: od ujścia rzeki Piaskowej do elektrowni wodnej Rejowice (wyłączenie od zakazu obowiązuje włącznie ze zbiornikami zaporowymi LISOWO i REJOWICE), – Odcinka rzeki Regi: od Stacji pomp WŁODARKA I – do mostu drogowego w Mrzeżynie.