Na początek kontenerowy dworzec

2020-07-22 20:06
Sylwester Wasiak
2020-07-22 20:06

Od przyszłego tygodnia prawdopodobnie rozpoczną się pierwsze prace związane z przebudową dworca PKP i PKS w Goleniowie.

- W przyszłym tygodniu prawdopodobnie wykonawca rozpocznie montaż dworca tymczasowego, czyli będzie to kontenerowy dworzec, gdzie będzie można kupić bilety. Rozpocznie się także wygradzanie całego terenu tak, żeby można było wpuścić firmy, aby rozpoczęły prace ziemne – poinformował Tomasz Banach, wiceburmistrz Goleniowa.
Tymczasowy kontenerowy dworzec stanie prawdopodobnie w okolicach parkingu vis a vis starostwa. Przypomnijmy, że wykonawcą inwestycji będzie firma Prime Construction, która zrealizują ją za kwotę 24,5 mln złotych.
W ramach inwestycji wybudowany od nowa zostanie budynek dworca PKP i zajezdnia PKS. W obiekcie tym zlokalizowana ma być siedziba Straży Miejskiej. W okolicach powstanie 265 miejsc parkingowych. Inwestycja ma być gotowa jesienią 2021 roku.
- Zbliża się długo oczekiwany przez nas moment, czyli budowa nowego dworca PKP i węzła komunikacji autobusów. Za kilka dni zaczną się prace, przez nieco ponad rok na pewno będzie trudniej, od razy prosimy więc o wyrozumiałość. Mamy wszyscy nadzieję, że te niedogonienia się opłacą i będziemy z dumą korzystać z nowego dworca – napisał na swoim profilu FB Robert Krupowicz, burmistrz Goleniowa.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!