Musimy przebadać wszystkie głosy

2023-08-09 19:07
Sylwester Wasiak
2023-08-09 19:07

Wiceburmistrz Tomasz Banach podzielił się z nami refleksjami jakie mu towarzyszą po wczorajszym spotkaniu protestujących mieszkańców z przedstawicielami inwestora chcącego wybudować spalarnię odpadów medycznych na terenie portu lotniczego Szczecin-Goleniów. Co odpowiedział?

- Trudno mówić w tej sytuacji o odczuciach. Muszę patrzeć na tę sytuację jako urzędnik, a więc musimy jako urząd przebadać wszystkie głosy za i przeciw. W trakcie wtorkowego spotkania na sali większości osób tak mi się wydaje, reprezentowała głosy przeciwne tej instalacji. Sprzeciw wyrażony został również w ponad 2 tysiącach głosów zebranych przez protestujących. To musimy wziąć pod uwagę w procesie wydawania decyzji. Gdybyśmy się nieprofesjonalnie zachowywali będziemy narażeni na ewentualne odszkodowania finansowe. Jesteśmy na samym początku całej procedury. Jeszcze nie wróciły do nas raport od wszystkich instytucji opiniujących. Trwają uzupełnienia dokumentacji. Jak wróci raport, dopiero wtedy będziemy się przymierzali do wydania decyzji, uwzględniając również głos mieszkańców – powiedział nam Tomasz Banach, wiceburmistrz gminy Goleniów.

 

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Heniu

odpowiedz
10.08.2023 06:59

Facet, wydaje mi się ze większość była przeciw ? A był ktoś za poza toba ? Mówisz o 2 tysiącach a podawano 3,5 tysiąca podpisów . Zgadza się jesteś urzędnikiem ale przede wszystkim obywatelem i mieszkańcem tej gminy . A jeśli chodzi o urzędnika to raczej marnym z tego wychodzi …

To jest intfuz

10.08.2023 06:59

On mieszka chyba w Szczecinie czy gdzieś tam. Do nas przyjeżdza po wypłatę.

xyz

odpowiedz
14.08.2023 08:52

Spalarnie to trujący przeżytek, od którego odchodzi się w zachodniej Europie. Unia Europejska, WHO, naukowcy oraz ekolodzy jednogłośnie twierdzą, że spalanie odpadów jest szkodliwe klimatycznie, środowiskowo i zdrowotnie ... dioksyny emitowane podczas spalania odpadów przyczyniają się do zachorowań na raka, poronień, problemów z płodnością i wad u noworodków.– prof. Marcin Magdziarz z Politechniki Wrocławskiej. Profesor jest inicjatorem tzw. „Listy Czterdziestu Profesorów”. 40 profesorów z Politechniki Wrocławskiej i uniwersytetów: Wrocławskiego, Medycznego, Przyrodniczego i Ekonomicznego podpisało się pod listem do Fortum Corporation, fińskiej centrali firmy, sprzeciwiając się budowie spalarni śmieci u zbiegu dróg S8 oraz DK98. Jej budowę na terenie gminy Wisznia Mała, w sąsiedztwie wrocławskich Pawłowic i Zakrzowa oraz Ramiszowa w gminie Długołęka, planuje postawić Fortum Power and Heat Polska.