Msza o Pokój i zbiórka na rzecz ukraińskich rodzin. Piękny koncert w Goleniowie

2022-06-06 12:26
Paweł Palica
2022-06-06 12:26

Niezwykłe wydarzenie miało miejsce 5 czerwca w kościele p.w. św. Katarzyny. Kilkadziesiąt osób, w tym uznani muzycy, wykonało "Mszę o pokój" Jana Szopińskiego.

ZDJĘCIE 1 z 20

Pierwszy raz "Msza o pokój" zaprezentowana została w Goleniowie dwie dekady temu, gdy wybuchła wojna w Iraku. Teraz nabrała wyjątkowego charakteru, bo armia rosyjska zaatakowała Ukrainę, czyli kraj z Polską graniczący, którego wielu obywateli mieszka także w Goleniowie i okolicach. Niedzielny koncert otwarty został zresztą pieśniami ukraińskimi, poruszająco wykonanymi przez rodzinę zza naszej wschodniej granicy, która niedawno do naszego kraju przybyła.

Później na "scenie" pojawiło się kilkadziesiąt osób, by wykonać "Mszę o pokój". Utwór ten wykonały orkiestra przy Szkole Muzycznej 1 stopnia pod dyrekcją Pawła Tarały, chór Collegium Vocale, schola Paschalis i Przyjaciele, chór dziecięcy Vivo przy goleniowskiej Szkole Muzycznej 1 stopnia, a partie solowe wybitni artyści operowi, czyli pochodząca z Goleniowa sopranistka Anna Malesza-Kutny oraz tenor Krzysztof Machowski. Wzruszeń nie zabrakło, kościół był zresztą wypełniony do niemal ostatniego miejsca, a po koncercie zbierane były datki na rzecz ukraińskich rodzin, które opieką otoczył Dom Zakonny Towarzystwa Chrystusowego w wielkopolskim Mórkowie. Wyników zbiórki jeszcze nie podano, z pewnością będzie to jednak znacząca kwota.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!