Mróz, wichura a nawet burze. Niebezpieczne prognozy

2023-11-22 8:08
Karol Szumny
2023-11-22 8:08

Wszystkie prognozy potwierdzają, że przed nami bardzo niebezpieczne dni w pogodzie. W nocy ze środy na czwartek (22/23 listopada) do Polski dotrze silna wichura, która z każdą kolejną godziną obejmować będzie coraz większy obszar kraju. Synoptycy ostrzegają także, że możliwe będą burze.

Zimne powietrze zaczyna dominować w Polsce. Już dziś można odczuć poranny mróz. W ciągu dnia będzie podobnie. Możliwe opady śniegu.

We wtorek i w środę w kraju będzie chłodno, ale pogoda będzie spokojna. Wszystko zmieni się jednak w nocy ze środy na czwartek (22/23 listopada). Do Polski wkroczy wówczas system frontów, który przyniesie silne wichury, opady, a nawet burze.

W czwartek silny wiatr obejmie już praktycznie całą Polskę. Na nizinach prognozowane są porywy do 65-85 km/h, ale nad morzem nawet do 100 km/h. Synoptycy od kilku dni alarmują, że tak silny wiatr może spowodować liczne szkody. Trzeba przygotować się, że wichura zrywać będzie dachy, łamać drzewa, a w jej czasie możliwe będą przerwy w dostawie prądu.

Wkrótce więcej informacji.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!