MPR w Tarnówku

2024-03-23 11:14
Sylwester Wasiak
2024-03-23 11:14

Kolejnych osiem lokalizacji uzyskało pozytywną weryfikację i dołączyło do sieci Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Jedna z nich znajduje się niedaleko Goleniowa.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski, na rowerowych szlakach Województwa Zachodniopomorskiego przybyło 8 nowych Miejsc Prrzyjaznych Rowerzystom, a cała baza liczy obecnie już 114 takich lokalizacji.

W dniach 12.02 – 15.03.2024 roku członkowie Zespołu Wdrożeniowego ds. Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w Województwie Zachodniopomorskim dokonali w terenie weryfikacji zgodności z zadanymi kryteriami stanu faktycznego oraz warunków oferowanych turystom przez obiekty zgłoszone do MPR. Podczas wizytacji w terenie sporządzono i podpisano karty oceny formalnej i weryfikacji w terenie.

Jedno z ośmiu nowych Miejsc Przyjaznych Rowerzystom jest w gminie Goleniów w miejscowości Tarnówko. To doskonale znany zwłaszcza uczniom szkół podstawowych Magiczny Zakątek Wioleta Sikora w Tarnówku.

- Z myślą o miłośnikach 2 kółek rozbudowujemy nie tylko sieć dróg rowerowych w regionie, która ma liczyć 1500 km, ale myślimy też o infrastrukturze towarzyszącej. Miejsca Przyjazne Rowerzystom oferują bazę noclegową, możliwość wypoczynku w ciągu dnia, dokonania drobnych napraw, przygotowania posiłku czy skorzystania z gastronomii. Cieszę się, że dzięki pozytywnej weryfikacji przeprowadzonej w ostatnich tygodniach możemy do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom dopisać 8 nowych miejsc – powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Wcześniej na liście Miejsc Przyjaznych Rowerzystom znalazły się już inne punkty w powiecie goleniowskim, a więc: Bike Hostel. Stacja Obsługi Rowerzystów w Stepnicy, Latarnik Zajda Lech w miejscowości Kopice, Przeprawa Kopice – Trzebież oraz ośrodek rekreacyjno-sportowy "Gumiś" w Czarnocinie.

Pełna mapa MPR dostępna jest TUTAJ.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!