MPR - pierwsze w powiecie goleniowskim!

2022-04-28 17:26
Sylwester Wasiak
2022-04-28 17:26

Poznaliśmy 27 certyfikowanych Miejsc Przyjaznych Rowerzyście w województwie zachodniopomorskim. Znalazło się tam jedno zlokalizowane w powiecie goleniowskim!

W styczniu 2022 r. ruszył nabór do systemu rekomendacji miejsc, w których rowerzyści mogą przenocować, zjeść śniadanie, przechować bagaż, zrobić pranie, naprawić sprzęt. Do systemu zgłoszono 34 obiekty, które następnie przeszły weryfikację i ostatecznie na liście pozostało 27 punktów, którym przyznane zostaną tabliczki z literami MPR i logo Pomorza Zachodniego
Jak informuje Urząd Marszałkowski regionalne i lokalne systemy MPR to nowość w Polsce, ale sprawdzona w wielu europejskich krajach. Pomorze Zachodnie, jako region przyjazny rowerzystom, chce tworzyć coraz lepsze warunki do podróżowania na dwóch kółkach.
W gronie pierwszych 27 Miejsc Przyjaznych Rowerzystom znalazł się „Latarnik” Lech Zajda, ośrodek oraz przystań położone nad Zalewem Szczecińskim, w miejscowości Kopice, w gminie Stepnica, na trasie rowerowej Blue Velo!
W najbliższych dniach kolejnych 14 lokalizacji w województwie zachodniopomorskim przejdzie proces weryfikacji, który kończy się przyznaniem certyfikatu MPR.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!