MOP Wyszogóra – coraz bliżej stacji paliw i restauracji

2020-12-28 18:00
Redakcja
2020-12-28 18:00

W Miejscu Obsługi Podróżnych w Wyszogórze powstanie restauracja i stacja paliw. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi przetarg na wybór dzierżawcy.

Fot. GDDKiA

GDDKiA rozpoczęła przetarg na wybór dzierżawcy Miejsc Obsługi Podróżnych Wyszogóra. Dzierżawca będzie musiał wybudować stacje paliw i restauracje. Następnie w zamian za stałą opłatę (czynsz podstawowy) i czynsz od przychodu będzie przez 20 lat od daty odbioru nieruchomości prowadził swoją działalność. Na wykonanie stacji paliw przewidziano 18 miesięcy, a na restaurację 24 miesiące od daty podpisania umowy dzierżawy.

„Wybudowanie części komercyjnej MOP i utrzymanie całości terenu będzie należeć do zadań dzierżawcy, który zostanie wybrany w otwartym przetargu. W postępowaniu tym będą mogły wziąć udział firmy, które posiadają minimum trzy stacje paliw oraz minimum trzyletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności polegającej na obsłudze podróżnych, w miejscach obsługi podróżnych na autostradach, drogach ekspresowych lub drogach krajowych. Jednocześnie zgodnie z antymonopolową zasadą ABC pomiędzy stacjami tego samego dzierżawcy muszą być przynajmniej dwie inne stacje paliw. Kryteriami oceny ofert będzie zadeklarowana wysokość czynszu podstawowego (nie mniejsza niż 15 tys. złotych miesięcznie za jeden MOP). Dzierżawcy będą również zobowiązani do płacenia miesięcznego czynszu od przychodów w wysokości 1 proc. od sprzedaży paliw i 4 proc. od pozostałej działalności. Dochody z dzierżawy MOP zasilają Krajowy Fundusz Drogowy. Okres dzierżawy to 20 lat od daty odbioru nieruchomości” – informuje szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach budowy drogi ekspresowej S6 Goleniów - Koszalin oprócz MOP Wyszogóra między Płotami i Nowogardem powstał również MOP Jarkowo między Kiełpinem i Kołobrzegiem, dla którego została już zawarta umowa dzierżawy. W październiku tego roku teren MOP przekazano firmie Orlen. Obecnie trwają prace nad dokumentacją i w przyszłym roku dzierżawca rozpocznie budowę stacji paliw i restauracji.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Dic

odpowiedz
30.12.2020 16:54

Mam nadzueje ze to bedzie KFC