„Mnie się podoba, tylko dzieci szkoda…”. Zniszczony posąg jako odwet za plac zabaw?

2022-09-01 17:10
Karol Szumny
2022-09-01 17:10

Niespełna tydzień temu informowaliśmy o powstającym w Białobokach (gmina Trzebiatów) miejscu upamiętniającym dawny klasztor. Dzięki członkom stowarzyszenia teren ten z dnia na dzień stawał się coraz bardziej urodziwy. Wysypano tam ozdobne kamyczki, postawiono drewnianą ławkę, a także tajemniczego mnicha z lampionem. Niestety kilka dni temu posąg został uszkodzony.

Tajemniczy mnich w Białobokach.

Miejsce to, choć urokliwe i niezwykle potrzebne, stało się kością niezgody, między niektórymi mieszkańcami Białoboków a członkami stowarzyszenia „Nasze Miejsce”. Powodem są elementy zabawowe, które ze względu na powstającą instalację, musiały zostać przesunięte. Nie spodobało się to niektórym mieszkańcom Białoboków.

Niestety pojawiła się również pogłoska o rzekomym całkowitym usunięciu placu zabaw z tamtego miejsca. Jak jednak podkreśla Jacek Domański – dyrektor ZDGiGK w Trzebiatowie – jest to krążący mit, a plac zabaw na pewno zostanie na swoim miejscu. Elementy zabawowe zostaną jedynie przesunięte na pobliską polanę, która znajduje się tuż za powstającą instalacją.

- Mnie się podoba to miejsce, tylko dzieci szkoda. Były huśtawki, konik, a teraz nie ma. Niektórzy mieszkańcy mówią, że nie rozumieją, po co to powstaje, i dlaczego zabrano ten plac zabaw… ale mnie to nie przeszkadza mówi jeden z mieszkańców Białoboków.

Niestety kilka dni temu posąg mnicha został uszkodzony. W dolnej części monumentu widać było wyraźne ślady kopnięcia bądź uderzenia. Czy jest to odwet za przesunięty plac zabaw?

- Niektórzy nie zgadzają się na powstanie tej instalacji. Widać to w komentarzach, ale również na miejscu pojawiają się negatywne wypowiedzi. Są to na szczęście pojedyncze głosy. Zawsze jest niestety tak, że trafia się ktoś, komu wszystko nie pasuje. Z muralem była ta sama sytuacja, ze skwerem podobnie. Przez te głosy czasami odechciewa się wszystkiego robić mówi Krzysztof Wasilewski – prezes stowarzyszenia „Nasze Miejsce”.

- Jest tam coraz ładniej. Niedługo będą nasadzenia, tablica. Będzie to naprawdę miły i klimatyczny zakątek zapowiada prezes stowarzyszenia.

Na zdjęciach: uszkodzenia posągu

Komentarze (15)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mieszkanka Białoboków

odpowiedz
01.09.2022 17:47

Wstyd. Osobnik, który uszkodził posąg to straszny prostak i cieniak musi być. Podskakuje do posągu, bo wie, że mu nie odda. Słabe....

neutralny

01.09.2022 17:47

To forma frustracji... czy były konsultacje z mieszkańcami? Czy też zlekceważono ich opinię...a może należało wydać te pieniądze na ważniejsze inwestycje dla mieszkańców?

Dzieci z placu zabaw

01.09.2022 17:47

Ja się pytam jakim prawem zabrano nam płać zabaw kosztem tego beznadziejstwa !! Teraz płać zabaw przy rzece brawo debile brawo. Jakiś gość tu sie wprowadził i myśli że jest najwazniejszy!! Sepleniacy burak

Batman

odpowiedz
01.09.2022 20:01

Celowa robota osób, którym projekt się nie podoba. Płac zabaw jest i będzie. O co tyle szumu? Brawo dla pomysłodawców.

Batman ty placku

01.09.2022 20:01

Nad rzeką!! tylko czekać na pierwsze dziecko utopione w rzece

01.09.2022 18:56

Chopin, jest wszędzie, wandal czy "artysta". Dziób Orła, maszt, mnich, pitol słonicy, piłka slonika. Co jeszcze musi być zniszczone. By ktoś zaczął uczciwie zarabiać na swoją pensję. A gdyby tak Chopina obciążyć za swoje autografy?

postój

01.09.2022 18:56

Artysta "Chopin" ponoć mieszka w okolicy ulicy Grzybowej i żytniej.

Wandale z Trzybitowa

01.09.2022 18:56

To nie wandalizmu nowa wizja. Dlaczego ma być tak jak ta banda snm chce? Ich miasto? My jesteśmy siła tego miasta

02.09.2022 16:29

Wystarczyło zrobić prawdziwe zebranie z mieszkańcami ( nie na papierze ja to zwykle ma miejsce w tym sołectwie)i przedstawić propozycję. Omówić dobrze zaprezentować i wysłuchać opinni pewnie było by ok!

Ul. Morska

odpowiedz
02.09.2022 17:48

Plac zabaw w trzebiatowie mamy 3 stadion pałac i kolo kołobrzeskiej przychodni jeszcze ten mi zlikwidowali. Dzieci mi zdziczeją. Trąbimy o plac zabaw wszędzie gdzie możliwe to Pan Wasilewski zabrał nam jedyny najbliższy chociaż i tak daleki. Pewnie wnuków nie ma 🤣 Dziękujemy

Obiektywny

odpowiedz
03.09.2022 07:20

Posąg jest o.k.,ale ja jako dziecko chyba w jego pobliżu bym się nie bawił chyba bym w gacie narobił ze strachu!

J.J.

odpowiedz
03.09.2022 13:58

Na jakiej polanie ma byc plac zabaw? Za mnichem czy wedrowcem( licho wie) jest boisko, a dalej brzeg Regi. Nad sama rzeka bedzie? Lawki drewniane byly na placu zabaw i nikt ich teraz nie stawial. Nie popieram niszczenia pracy innych, choc oni po cichu zlikwidowali tez ladne miejsce. Wandalizm nigdy nie powinien miec miejsca.

Misiek

odpowiedz
02.09.2022 18:38

Ręce bym pourywał gn.j.m za wandalizm. Ale tak sarkastycznie zapytam Pan Józefa. Czy ten plac zabaw, wróci tak samo jak te w Trzebiatowie - szanuje Pana, ale coś się Panu zapętliło z obiecankami dla dzieciaków - pozdrawiam.

04.09.2022 19:50

Jaki odwet!!!! Może spytajcie się najpierw osoby która ten posąg montowała w jakim był stanie i czy nie obsadzili uszkodzonej postaci?to pytanie do niego.Zrobilem wpis 28 o uszkodzonym wędrowcu a oglądałem go 27 a obsadzony był 26 lub 27 więc jak ktoś by go uszkodził to obsadzony posąg by się ruszał (miał by luz na obsadzeniu) osobiście dla mnie jest to tani wyrób który został uszkodzony w transporcie lub przy obsadzeniu.