MKS Sparta Gryfice zawiesza działalność, bo nie ma pieniędzy. Burmistrz odpowiada: Podpisałem przelew na 40 tys. zł

2020-10-16 15:41
Katarzyna Adamiak
2020-10-16 15:41

Prezes MKS Sparta Gryfice zdecydował o zawieszeniu działalności klubu, bo jak twierdzi, nie dostał kolejnej transzy pieniędzy od gminy Gryfice. Burmistrz informuje, że podpisał przelew na kolejne 40 tys. złotych.

Informacja o zawieszeniu działalności klubu MKS Sparta Gryfice pojawiła się w czwartek na oficjalnym fan page gryfickiego klubu. Jak mówi prezes MKS „Sparta” Gryfice, Stowarzyszenie do podjęcia takiej decyzji zostało zmuszone. – Powód jest prosty, tracimy płynność, a to dlatego, że do tej pory gmina w dwóch transzach wypłaciła nam z 220 tys. złotych zaledwie 90 tys. złotych. Kolejnych pieniędzy nie chcą nam przelaćtwierdzi w rozmowie z naszą redakcją Artur Wójcik. Według prezesa gmina robi Sparcie „pod górkę”, żądając przy rozliczeniu dodatkowych dokumentów, które wcześniej nie były wymagane.

Tymczasem burmistrz Gryfic, którego poprosiliśmy o komentarz tej sprawie tłumaczy, że przeznaczone na działalność MKS Sparta Gryfice pieniądze są i kolejna – trzecia transza - została już przelana. – Dziś otrzymałem informację, że druga transza, która jeszcze wczoraj nie była rozliczona, już jest rozliczona. Mając tę wiedzę, od razu podpisałem przelew na kwotę 40 tys. złotychprzekazał naszej redakcji Andrzej Szczygieł. Zapytany przez nas o to, dlaczego wcześniej Sparta nie otrzymała środków, burmistrz odpowiedział, że "warunkiem otrzymania kolejnej transzy jest rozliczenie poprzedniej pobranej transzy".

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Darek

odpowiedz
17.10.2020 14:21

Prezes Sparty zadarł z pasem Stanisławem:) Dla tego finanse zaczynają być nie tak:) A Panowie Andrzej i Stanisław to ,,KOLEDZY'' W jednej sprawie jeżdżą do sądu:)

Mieszkaniec Gryfic

odpowiedz
16.10.2020 16:05

Oj Stasinek i Jolka bawią się kosztem dzieci trenujących w sparcie. Wstyd Stachu. Kazik wczoraj dobrze powiedział. Nie nadajesz się na stanowisko dyrektora i jak najszybciej powinni cię zwolnić. Tak uważam.

17.10.2020 20:21

Nie Jestem za Nikim w tym konflikcje ale to Sołtys daje pieniądze jest dziwny ale Tak samo Szanowny Prezes. Wystarczy posłuchać Ludzi co mówią. 220 tys + skladki od Rodziców itp. Ta Sparta ma kasę!!! Fakt obiekt nie dorobki ale z Drugiej strony Prezes skonfliktowany z Wszystkimi. Szkoda Sparty.

Marek CC

odpowiedz
16.10.2020 17:12

Czyżby zapowiadany przyjazd telewizji pomógł uzyskać przelew na 40 tys. Zł? Sparta ma wciąż pod górę, kiedy to wreszcie ustanie, a wladza doceni znaczrenie sportu w społeczeństwie,?

Czechu Bar

odpowiedz
16.10.2020 23:27

To Jest Kino Miasto ładne dobra praca z młodzieżą (głównie zasługa Trenerów) i non stop konflikt Sołtys - Prezesunio. ŻAL SPARTA Gryfice to Klub z Ogromnym Potencjałem, duża Ilością Kibiców. To o co tu Chpdzi???!!!!