2023-06-04 2:07
Sylwester Wasiak

Zespół MKS Ina Goleniów przypieczętował awans do IV ligi na kolejkę przed końcem sezonu. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

ZDJĘCIE 1 z 55

W sobotnie popołudnie biało-zieloni podejmowali Iskrę Golczewo. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem okazało się, że Ina może świętować awans. Stało się tak, gdyż jej najgroźniejszy rywal Gryf Kamień Pomorski przegrał w Gryficach z tamtejszą Spartą 1:3. Podopiecznym Mariusza Bernacha przyszło przypieczętować ten awans zwycięstwem w konfrontacji z Iskrą.
Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem optycznej przewagi gospodarzy, którzy jednak razili nieporadnością, gdy zbliżali się do pola karnego rywala. Dopiero w 44 minucie miejscowi objęli prowadzenie, za sprawą gola strzelonego bezpośrednio z rzutu rożnego Szymfelda.
W drugiej połowie Ina podwyższyła prowadzenie, jednak bramka padła ze spalonego i nie została uznana. Goście niespodziewanie w 79 minucie doprowadzili do remisu, próbując nieco zepsuć zaplanowane po meczu święto. Ostatnie zdanie należało jednak do mistrza klasy okręgowej. W 86 minucie gola na 2:1 i zwycięstwo w meczu strzelił Tomaszewicz. Po końcowym gwizdku arbitra rozpoczęła się celebracja z okazji awansu do grona IV ligowców. Ina Goleniów powróciła tam, gdzie jest jej miejsce.