Miliardy złotych na onkologię i szpitale powiatowe. Jest zapowiedź ministra zdrowia

2023-04-27 10:55
Karol Szumny
2023-04-27 10:55

Na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zwiększeniu finansowania onkologii oraz szpitali, głównie powiatowych. Łącznie do systemu trafi więcej o 1,6 mld złotych.

fot. Ministerstwo Zdrowia

Adam Niedzielski zapowiedział dodatkowe pieniądze dla szpitali.

- Sytuacja ekonomiczna związana z inflacją generowaną przez konflikt rosyjski na Ukrainie dotyka również sektora medycznego, dlatego przygotowujemy instrumenty rozwiązania, które mają pomóc poprawić sytuację finansową polskich szpitali – mówił minister zdrowia.

- Zwiększamy finansowanie szpitali. Wprowadzamy 2 instrumenty – wspieramy onkologię i szpitale powiatowe. Pomagamy szpitalom, które nie wykonały ryczałtu i zmieniamy wyceny w internie – mówił minister zdrowia.

- Oprócz tego instrumentu ukierunkowanego na onkologię chcemy dzisiaj również poinformować o wzroście finansowania szpitali, przede wszystkim powiatowych –zapowiedział Niedzielski.

W sumie do systemu trafi więcej o 1,6 mld złotych.

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Pinokio

odpowiedz
28.04.2023 00:09

8 lat nic??? A teraz pierdu pierdu??? Ile ludzi straciło życie i zdrowie przez niedofinansowanie służby zdrowia!!!!

Kaz

odpowiedz
27.04.2023 17:54

No proszę, powoli się wyjaśnia. Izba Pracy Sądu Najwyższego wydała w środę uchwałę, która za niekonstytucyjne i godzące w prawo do sądu uznała niektóre przepisy covidowe. Decyzja SN oznacza, że przepisy covidowe — które pozwalały, by sprawy w II instancji, czyli sprawy odwoławcze, rozpoznawać w składzie jednoosobowym — zostają uznane za niezgodne z konstytucją oraz prawem do sądu, zawartym zarówno w przepisach unijnych, jak i międzynarodowych, czyli w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka — Kiedy ograniczane są prawa konstytucyjne, to musi być podstawa do ich ograniczenia. Tu tej podstawy nie ma. Odczytywany przepis covidowy nie powinien już funkcjonować — mówi Onetowi sędzia SN Krzysztof Rączka — Na dziś, poza szpitalami, sądy są jedynym chyba miejscem, gdzie rzekomo miałoby istnieć zagrożenie covidowe. Co jest absurdem, bo od samego początku przepisy covidowe były przez rządzących wykorzystywane do tego, by zamykać sądy przed ludźmi, przed ich kontrolą — mówi Onetowi prezes Iustitii sędzia Krystian Markiewicz

KomentatorGryficki

27.04.2023 17:54

I co to ma do treści artykułu? I po drugie: "co się wyjaśnia"?

Bartek

27.04.2023 17:23

Głupia jesteś, czy udajesz? Taki regres w finansowaniu służby zdrowia jak przez ostatnie lata był tylko na początku lat 90tych. Pieniędzy nominalnie jest więcej, a długi większości szpitali rosną jak na drożdżach.