Mieszkańcy z transparentami apelowali o remonty dróg

2023-03-30 17:36
Sylwester Wasiak
2023-03-30 17:36

Dziś na sesji Rady Powiatu Goleniowskiego pojawili się mieszkańcy Czarnej Łąki oraz Wierzchosławia z sołtysami.

 

Wraz z grupą mieszkańców na sesji był obecny radny Rady Miejskiej w Goleniowie Robert Kuszyński, który tak wyjaśnił wizytę tej grupy na sesji powiatowej.
- Udaliśmy się na dzisiejsze posiedzenie Rady Powiatu w Goleniowie, gdyż obawiamy się o dalsze losy inwestycji, jakie miały być wykonywane w tych dwóch sołectwach. W przypadku Czarnej Łąki, starostwo już po raz drugi unieważniło przetarg na modernizację drogi powiatowej we wsi Czarna Łąka oraz na odcinku Czarna Łąka – Pucie. Mamy duże obawy, że inwestycja nie zostanie zrealizowana, a przyznana dla Powiatu Goleniowskiego dotacja z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polskiego Ładu w wysokości 5 milionów złotych będzie musiała być w całości zwrócona – powiedział nam R. Kuszyński.
Z kolei mieszkańców Wierzchosławia zabiegają o remont drogi oraz budowę chodników w tej miejscowości.
Jak poinformowało starostwo powiatowe, po krótkiej dyskusji z Dyrektorem Wydziału Dróg Powiatowych i Inwestycji Bogusławem Zaborowskim, mieszkańcom została przedstawiona aktualna sytuacja w tej kwestii. W sprawie Czarnej Łąki trwają rozmowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego o zmianę terminu i finansowania zadania, tak aby wykonać, jak najwięcej, mimo znacznej podwyżki cen przez wykonawców. W tej sprawie szczegóły mają być podane niebawem. Natomiast w Wierzchosławiu w celu poprawy bezpieczeństwa będą wprowadzone rozwiązania doraźne-najprawdopodobniej progi zwalniające.

 

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kamila

odpowiedz
30.03.2023 18:16

Witam serdecznie dla czarnej Łąki zawsze nic nie dają droga jest strasza chodników brak jest nie bezpiecznie na prawdę nie daj Boże stanie się krzywda komuś czy jakiś wypadek to nawet tym się burmistrz nie intersuje??? Ile to można wszędzie jakieś remonty droja czy chłodnik a dla wioski czarnej Łąki nie ma nic na prawdę szkoda słów .......

Danuta

odpowiedz
30.03.2023 20:40

Niebawem Komarowo też zajedzie do Starostwa bo tak dale być nie moze

31.03.2023 18:01

Od 35- ciu lat te drogę poszerzają i remontują. Kilka dni temu panowie łatali dziury w łatach, szkoda czasu i pieniędzy. Pięć milionów na 2,5 km drogi - ktoś myślał, że to wystarczy? Na drogę, którą trzeba zrobić od nowa? Ten, kto projektował tę drogę i miast ciągu rowerowo-pieszego chce nam zafundować w centrum wsi dwa kawałki chodnika, chyba długo myślał, ale nie nad poprawą bezpieczeństwa pieszych. Autobusów brak, ten jeden, który jeździ dookoła z samego rana i drugi, około godziny 16, aby dostać sie gdziekolwiek- do sklepu, lekarza, autobusu w Załomiu trzeba przejść ponad 1,5 km drogą bez pobocza, do Pucic - tam już są chodniki. Albo rowerem, jeżeli ktoś ze starszych da radę. I nie boi się jadących dość szybko samochodów. Bo, w razie czego uskoczyć może tylko do rowu. Bo pobocza brak. A nie każdego stać na samochód. Tak że, panie Starosto, mieszkańcy są wdzięczni jak nie wiem co za zadbanie o nas i nasze bezpieczeństwo.

Jacek

odpowiedz
30.03.2023 23:12

Może zmienić nazwę z Czarnej Łąki na Czarną Dupę...bo teraz tam jesteśmy, tak wysterowani przez urzędasów...

Elżbieta

odpowiedz
31.03.2023 00:09

Dostali 5 mln i z tego co rozumiem, to złotówki więcej nie dołożyli. Super jest oczekiwać, że przy zerowym nakładzie ze swojej strony ktokolwiek podejmie się remontu dokładając do interesu. Brawa dla burmistrza 👏

A.

31.03.2023 00:09

To droga powiatowa, nie gminna. Burmistrz może, ale nie musi dołożyć. Już i tak gmina sporo dołożyła do remontu dróg należących do powiatu. Który nawet nie miał pieniędzy na namalowanie pasów na drodze. Tak że tyle co do Powiatu.