Niepokój w rejonie Rurzycy i Klinisk

2020-12-01 18:10
Sylwester Wasiak
2020-12-01 18:10

Czy w okolicach Rurzycy i Klinisk grasuje szajka włamywaczy?

Ponad tydzień temu otrzymaliśmy informację od mieszkańców Rurzycy, że w tej wsi i sąsiednich Kliniskach w ostatnim czasie doszło do włamań lub usiłowania włamań do domów jednorodzinnych, a 18 listopada nieznani sprawcy okradli w godzinach popołudniowych podczas nieobecności jego mieszkańców jeden z domów w Rurzycy. Ponadto zdaniem naszych czytelników miał tam w tym okresie miejsce nocny pościg prawdopodobnie za złodziejami.
W związku z powyższymi niepokojącymi zdarzeniami wystosowaliśmy oficjalne zapytanie do goleniowskiej policji z prośbą o komentarz do tych informacji oraz odpowiedź na pytanie, czy w ostatnim czasie policja odnotowała zwiększoną ilość włamań do mieszkań w tym rejonie? Wczoraj uzyskaliśmy odpowiedź.
- W odpowiedzi na Pana e-maila informuję, że na terenie podległym KPP Goleniów, w ostatnim określonym przez Pana czasie nie odnotowaliśmy opisanego "policyjnego pościgu". Ilość włamań odnotowana na terenie nam podległym jest porównywalna do analogicznego okresu z poprzedniego roku - napisała mł.asp. Anna Dygas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.

 

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Natka

odpowiedz
01.12.2020 22:42

Piękny artykuł. Taki nie za wyczerpujący, nie za dogłębny. Taki prima sort! :D

Nati

01.12.2020 22:42

😂😂😂👍🏼

Ryszard Woźniak

odpowiedz
02.12.2020 04:52

Policja z zasady nie podaje informacji nt. przestępstw, których nie wykryła, tym bardziej jeżeli nie złapała sprawców. I trudno się temu dziwić ponieważ podając takie oiformacje przyznawała by się do swojej nieudolności. Zaufanie do Policji w ostatnim czasie spadło do poziomu nie notowanego w ostatnich 30 latach, więc podawanie podobnych informacji świadczących o braku profesjonalizmu mogło by jeszcze bardziej pogrążyć Policję w oczach społeczeństwa i utwierdzić zwykłych ludzi w przekonaniu o tym, że jest rzeczywiście wyłącznie na usługach partii rzącącej, a sprawy bezpieczeństwa ma w głębokim poważaniu. Aby sprawdzić, czy jest coś na rzeczy w tym o czym piszę, proszę aby Super Portal 24 zadał Policji pytanie (bo mnie przecież nie odpowiedzą), czy wykryli sprawców włamania do domu w Krępsku na ul. Piaskowej. Odpowiedź Pani rzecznik, oficer prasowej Komendy Powiatowej w Goleniowie będzie świadczyła o wiarygodności Policji. Ps. Jeżeli piszę o włamaniu w Krępsku na ul. Piaskowej, znaczy się, że wiem.

A.

02.12.2020 04:52

Mojego zgłoszenia nawet nie przyjęli. Przybylam, zglosilam, ale niestety za mało dowodów i film z nagranym włamaniem niewyraźny......