Mieszkańcy powiatu goleniowskiego oddali hołd Powstańcom!

2021-08-02 6:12
Sylwester Wasiak
2021-08-02 6:12

W Goleniowie, Nowogardzie, Maszewie oraz pozostałych miejscowościach powiatu goleniowskiego uczczono pamięć uczestników Powstania Warszawskiego w 77. rocznicę jego wybuchu.

W niedzielę o godzinie 17 w każdej z gmin uruchomione zostały syreny alarmowe. W Goleniowie główne uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Niepodległości. Doniosły jej charakter zapewnili harcerze z Hufca ZHP Goleniów. Harcerska Grupa Rekonstrukcji Historycznej wystawiła wartę w mundurach powstańczych. Został odczytany rozkaz specjalny komendantki hufca, zawyły syreny, odśpiewany został hymn państwowy i hymn ZHP wraz z mieszkańcami Goleniowa. Kwiaty złożyły delegacje, wśród których była wiceburmistrz Goleniowa Anita Jurewicz. Również 77. rocznicę Powstania Warszawskiego uczcili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie, uruchamiając sygnały świetlne i dźwiękowe w swoich pojazdach oraz oddając hołd przed budynkiem jednostki.
W Nowogardzie grupa mieszkańców na chwilę zatrzymała ruch na ul. 700-lecia, na wysokości Placu Wolności, odpalając race.
W Maszewie burmistrz Paweł Piesio z małżonką oddał hołd uczestników Powstania Warszawskiego przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z druhami tamtejszej jednostki oraz policjantami miejscowego posterunku.

Foto: KP PSP Goleniów, Gmina Maszewo.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!