Mieszkańcy Jenikowa protestują...

2020-09-21 20:00
Sylwester Wasiak
2020-09-21 20:00

W Jenikowie w gminie Maszewo pojawiły się banery informujące o proteście przeciwko planowanej budowie fermy drobiu. Czy nie jest to zbyt późna reakcja mieszkańców?

Chodzi o planowaną budowę fermy drobiu na działce zakupionej przez inwestora kilka lat temu. Działka ta zlokalizowana jest ok. 650m od najbliższych zabudowań wsi Jenikowo oraz ok. 1400 m od zabudowań wsi Wrześno w gminie Dobra. Sprawa jak ustaliliśmy w maszewskim magistracie rozpoczęła się w styczniu 2018 roku. Wówczas firma, która jest właścicielem działki rozpoczęła działania proceduralne początkowo chcąc wybudować pięć kurników. Pod koniec 2019 roku inwestor zmienił plany chcąc postawić dwa kurniki. Za każdym razem publikowane były w tej sprawie obwieszczenia. W ostatnim czasie inwestor rozpoczął procedurę środowiskową związaną z planowanym zamontowaniem w mających powstać kurnikach najnowocześniejszej wentylacji. Tym razem mieszkańcy zainicjowali swój sprzeciw umieszczając banery we wsi, a ostatnio złożyli petycję do Urzędu Miejskiego w Maszewie dotyczącą sprzeciwu w sprawie budowy fermy drobiu. Czy akcja ta zakończy się dla nich pomyślnie? Trudno wyrokować, z pewnością jednak trwające od dwóch lat procedury administracyjne i brak do tej pory protestów nie są czynnikiem sprzyjającym dla aktualnie protestujących.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Anonim

odpowiedz
22.09.2020 15:37

Jestem przeciw budowie , duży smród , robactwo, korzyści praktycznie zerowe , ( Doświadczenia z innego sołectwa ) zadłużona gmina tylko zyska .

Admin

odpowiedz
22.09.2020 20:53

Ja nie rozumiem tego że ludzie mają jakieś ale... Tak zawsze jest i będzie gdy firma się rozbuduje będą nowe miejsca zatrudnienia to jest duży plus. Mieszkając kilka lat koło takiej fermy wcale nie mogłam narzekać na jakiś kolwiek smród. Teraz jest taka technologia że smrodu nie czuć. Ludzie czemu robicie komuś na przekur. Moim zdaniem to ludzie sami nie wiedzą co chcą. Ja jestem za postawieniem fermy.

arek

22.09.2020 20:53

Piszesz te bzdury bo ktos ci zapłacił?