Mieszkańcy Glewic mówią NIE spalarni odpadów medycznych!

2023-07-24 19:00
Sylwester Wasiak
2023-07-24 19:00

Mieszkańcy Glewic protestują przeciwko planom budowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów, który ma powstać w ich okolicy. Do protestu przyłączają się mieszkańcy kolejnych okolicznych miejscowości.

 

Sprawa dotyczy planów inwestora, który chce na terenie należącym do Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów wybudować Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów, gdzie spalane będą odpady medyczne i weterynaryjne. Rocznie przewidywane według dokumentacji jest utylizowanie 10 tys. ton odpadów. Zakład ma powstać na terenie należącym obecnie do portu lotniczego, nieopodal terminala cargo Waimea.

Mieszkańcy Glewic sprzeciwiają się budowie tej inwestycji. Dali temu wyraz wywieszając transparenty i plakaty na ogrodzeniach swoich posesji, jasno artykułując stanowisko w tej sprawie.

Jak wygląda protest, jakie planowane są działania, które miejscowości dołączyły do protestu oraz jak oceniają wsparcie lokalnych władz w tej sprawie? Odpowiedź na te i kilka innych pytań opublikujemy niebawem w rozmowie z jednym z przedstawicieli protestujących mieszkańców.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!