Mieszkańcy bez wody pytają co się dzieje?

2021-04-06 19:38
Tomasz Krupecki
2021-04-06 19:38

- Nie mamy wody w kranach. Jeśli coś wyleci z kranu to nie nadaje się nawet do prania - opowiada mieszkanka Słudwii (gm. Płoty). - Nie wiemy, co się dzieje, nikt nas nie informuje - opowiada nasza czytelniczka, która prosi o pomoc. 

- Od tygodnia jesteśmy bez wody w kranach. W święta puścili wodę, ale ona nie nadawała się ani do spożycia ani do prania - mówi mieszkanka Słudwii i prosi o interwencje. Jak twierdzi kobieta, mieszkańcy są zdenerwowani, bo nikt ich nie informuje o tym, jak długo potrwa awaria. 

O udzielenie informacji na temat awarii poprosiłem dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Płotach Stanisława Wojsznisa. Dlaczego mieszkańcy Słudwii od tygodnia nie mają wody?

- Nie od tygodnia, tylko od piątku, bo wtedy wymienialiśmy pompę, żeby zwiększyć ciśnienie wody. W ten sposób chcieliśmy poprawić dostawę wody i poprawić jej jakość - mówi w rozmowie telefonicznej z reporterem SUPERPORTALU24 dyrektor Wojsznis. - Dziś mamy awarię prądu na ujęciu wody. Nie wiem co dokładnie się stało, przyjechali pracownicy elektrowni, którzy ustalą przyczynę awarii. Aktualnie organizujemy agregat prądotwórczy i jeszcze dziś w kranach mieszkańców będzie woda - zapewnił dyrektor ZGKiM Stanisław Wojsznis.

Na zdjeciu woda z kranu w kolorze rudym. Foto przesłane przez naszą czytelniczkę ze Słudwii.

[AKTUALIZACJA godz. 20.15] Z informacji przekazanych przez pana dyrektora: awaria została usunięta, woda za chwilę popłynie w kranach mieszkańców.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Wrrrrrrrrrr

odpowiedz
06.04.2021 22:02

Niektóre gminy w naszym powiecie z rozwojem, sprawnością i jakością wodociągów dalej tkwią w nawet nie w XX lecz w XIX wieku,. Co gorsza, mieszkańcy i włodarze tych gmin cieszą się (a co niektórzy głupole jeszcze się chwalą), że woda u nich "mało" kosztuje.

Aleksandra

odpowiedz
06.04.2021 21:20

Problemy z wodą są od tygodnia. Tylko w Święta nie było problemu. Dziś polewka z rozrywki.

Paciura

odpowiedz
06.04.2021 21:14

Ta woda to chyba z Rosji płynie rurociągiem?