Miała być młoda wiśnia, jest "obca forma życia"

2022-09-14 17:35
Paweł Palica
2022-09-14 17:35

Już wiosną tego roku w miejsce wyciętej w centrum miasta obumierającej wiśni japońskiej miało pojawić się młode drzewko. Na razie na resztce pnia wyrósł... grzyb w kolorze bahama yellow.

Stara wiśnia, rosnąca przez lata na wysokości wejścia do Biblioteki Miejskiej, była w bardzo kiepskim stanie. Jej zniszczona korona składała się z jednego praktycznie konaru, mówiąc wprost - drzewo obumierało i nadawało się już tylko do wycięcia. Ostatecznie usunięto je w styczniu tego roku, zapowiadając przy tym, że wiosną wykonane zostanie tzw. nasadzenie zastępcze.

Jak to wygląda w praktyce, widać na zdjęciu nadesłanym przez jednego z naszych Czytelników. "To chyba obca forma życia", komentuje goleniowianin, wyjaśniając, że na resztce pnia pojawił się grzyb o jaskrawożółtym ubarwieniu (niewykluczone, że jest to żółciak siarkowy). Wygląda to wcale efektownie, ale chyba nie o to chodziło? Zapewne zdecydowana większość mieszkańców Goleniowa wolałany zobaczyć w tym miejscu pięknie kwitnące na wiosnę drzewo.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Xxx

odpowiedz
14.09.2022 20:03

Też wzbudziła we mnie "podziw" ta jajecznica.

zNAMSIE...

odpowiedz
17.09.2022 23:29

Z mASEŁKIEM PODSMAZYC I CEBULKA GOTOWE SIADANKO MISTRZOW!