Metalowa prawie gotowa, wciąż stoją... stare lampy

2022-08-03 13:17
Paweł Palica
2022-08-03 13:17

Dobiega końca modernizacja i rozbudowa ul. Metalowej w Goleniowie. Jej mieszkańcy zwracają jednak uwagę na to, że nie wszystko wygląda tak, jak tego oczekiwali.

ZDJĘCIE 1 z 5

Roboty na położonej przy Zakładzie Karnym ulicy ruszyły w październiku ubiegłego roku. Realizacji tej inwestycji oczekiwali przede wszystkim mieszkańcy ul. Grenadierów, przez którą do dzisiaj jeżdżą duże pojazdy ciężarowe, obsługujące firmy działające na terenie ZK, narażając goleniowian na hałas, drgania i inne niedogodności. Teraz ruch ciężarowy ma się odbywać przez nowy łącznik pomiędzy ul. Metalową i Nowogardzką.

Realizowane kosztem blisko 9,3 mln zł przez PRD Nowogard prace są już na finiszu, a mieszkańcy bez większych przeszkód korzystają z nowej infrastruktury. Jeden z nich zwrócił nam jednak uwagę na to, że na wysokości bramy wjazdowej na teren kilku działających za nią firm, wciąż stoją dwie stare latarnie ulicze, które nie wiedzieć czemu do teraz nie zostały wymienione. Pytanie w tej sprawie skierowaliśmy do magistratu i czekamy na odpowiedź.

Jeszcze inne spostrzeżenie ma mieszkaniec sąsiedniej ulicy.

- Z tego co wiem, to ta duża liczba miejsc parkingowych była tworzona z myślą o pracownikach zakładu karnego, aby nie było problemów z przejazdem i dziwnym parkowaniem na ul. Sadowej. Niestety ja nie zauważyłem poprawy... ewentualnie osoby mieszkające przy ul. Metalowej korzystają z parkingów - komentuje goleniowianin.

Miejsc parkingowych przy ul. Metalowej rzeczywiście jest sporo. Do bramy ZK może być od nich nieco dalej, warto jednak skorzystać.

 

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Jan

odpowiedz
04.08.2022 16:49

A co z tirami dojeżdżającymi do istniejącej hurowni budowlanej-która wogóle nie powinna istnieć w tym miejscu.

Stanisław

odpowiedz
04.08.2022 16:55

Jeśli ul.Grenadierów nie zostanie zamknięta dla tirów to temat nie będzie zamknięty bo to właśnie do hurtowni budowlanej przetacza się najwięcej tirów.