Maszt przy Pomniku Niepodległości? Nie, bo... zdewastują

2022-06-30 19:05
Paweł Palica
2022-06-30 19:05

Jeden z mieszkańców Goleniowa skierował do burmistrza Roberta Krupowicza wniosek o to, by przy Pomniku Niepodległości ustawiony został maszt flagowy. Otrzymał cokolwiek kuriozalną odpowiedź.

ZDJĘCIE 1 z 3

Pod pomnikiem regularnie odbywają się uroczystości o charakterze państwowym czy patriotycznym, nic dziwnego więc, że pojawiają się pomysły, by można tam było wciągnąć na maszt polską flagę. Niedawno zwrócił się o to do burmistrza Roberta Krupowicz Bolesław Basiak z Goleniowskiej Rady Seniorów. Bezskutecznie jednak, bo z udzielonej mu odpowiedzi wynika, że "ustawiony na stałe maszt narażony byłby na częste akty wandalizmu, co mogłoby powodować również zagrożenie życia lub zdrowia osób przebywających w jego pobliżu".

Nie zmienia tutaj nic fakt, że jedna z kamer miejskiego monitoringu zamontowana jest na latarni stojącej po drugiej stronie ul. Konstytucji 3 Maja, jest to bowiem kamera obrotowa, a nie wycelowana w jeden, konkretny punkt. Koniec końców - masztu nie będzie.

Dodajmy, że niedawno o oświetlenie pomnika i placu przed nim wnioskowała radna Małgorzata Latka. Z odpowiedzi podpisanej przez wiceburmistrz Anitę Jurewicz wynika, że w tym roku nie zabezpieczono środków na realizację takiego zadania, zostanie więc ono wprowadzone do propozycji do projektu budżetu na 2023 rok. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Miejska.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!