Marcel Panfil wicemistrzem Polski w brazylijskim Jiu Jitsu

2023-02-28 16:47
Karol Szumny

Ciągłe treningi, talent  i zaangażowanie w sztuki walki pomogły zdobyć mieszkańcowi Cerkwicy kolejny ważny tytuł. Marcel podczas prestiżowych zawodów w Poznaniu zajął II miejsce i Wicemistrzostwo Polski w brazylijskim Jiu Jitsu.

ZDJĘCIE 1 z 5

W odbywających się w ubiegły weekend w Poznaniu XIII Mistrzostwach Polski No Gi Jiu Jitsu wziął udział mieszkaniec Cerkwicy (gmina Karnice) Marcel Panfil. Przez dwa dni zawodów na macie zaprezentowało się prawie 1700 zawodników.

Marcel reprezentujący klub Przemol Boxing Team podczas tej prestiżowej imprezy stoczył łącznie trzy pojedynki w kat. Junior +86,5 kg. Doskonałe przygotowanie i dwie wygrane walki dały mu awans do finału, w którym podejmował zawodnika z Piotrkowa Trybunalskiego.

Ostatecznie Marcel w swojej kategorii zajął II miejsce zdobywając jednocześnie tytuł Wicemistrza Polski Juniorów kat. +86,5kg. Oprócz tytułu, medalu oraz dyplomu Marcel zdobył także kolejną, solidną porcję doświadczenia. To jeden z największych sukcesów młodego zawodnika, który na swoim koncie ma już tytuł Mistrza Europy MMA 2022.

Serdecznie gratulujemy Marcelowi udanych zawodów i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

źródło: Karnickie.info