Maniecki tuż za podium

2020-09-16 18:31
Sylwester Wasiak
2020-09-16 18:31

Jeszcze na około 40 metrów przed metą Gabriel Maniecki, zawodnik Hanzy Goleniów był na miejscu gwarantującym podium i medal Mistrzostw Polski, a jednak…

Zajął ostatecznie czwarte miejsce w biegu na dystansie 1500m w trakcie odbywających się w miniony weekend 74. PZLA Mistrzostwach Polski U20 w lekkiej atletyce.
W ostatnim dniu zmagań juniorów odbył się bieg na dystansie 1500m mężczyzn. W drugiej serii wystartował zawodnik Hanzy Goleniów Gabriel Maniecki (na zdjęciu z nr 269). O ile w pierwszej wystartowało wielu utytułowanych zawodników, którzy mieli już w dorobku medale Mistrzostw Polski i Europy, w serii drugiej jedynie dwóch zawodników legitymowało się czasami nieznacznie poniżej 4.05.00 na dystansie 1500m. Jednym z nich był Maniecki. W pierwszym biegu faworyci pilnowali się nawzajem i po wolnych 1100m, dopiero na ostatnim okrążeniu przed metą, zaczęli się ścigać. Tak przyjęta taktyka okazała się błędem. Czas pierwszego na mecie Tomasza Przybylaka z OŚ AZS Poznań wyniósł 4.04.90 i stworzył zawodnikom drugiej serii, szansę na zdobycie medali. Najodważniej do tematu podszedł Maniecki, który bez żadnych kompleksów tuż po starcie podyktował tempo, dające nadzieję na medal. Prowadził niemal przez trzy okrążenia, kiedy na 300m przed metą zaatakował zawodnik AZS AWF Gdańsk Jakub Sztejter. Do ostatniej prostej zawodnik Hanzy biegł na drugiej pozycji, dopiero na 40m przed metą minęło go jeszcze dwóch zawodników i ostatecznie dobiegł do mety na czwartym miejscu. Jedynie 0.75sek dzieliło go od medalu, jako że pierwsza trójka, dla której zrobił cały bieg, w klasyfikacji ogólnej zdobyła trzy pierwsze miejsca i zajęła wszystkie stopnie na podium. Zawodnik Hanzy dobiegł do mety na czwartej pozycji i uzyskał wynik 4.03.25.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!