Mamy złotych medalistów Drużynowych Mistrzostw Europy!

2021-05-30 16:18
Sylwester Wasiak
2021-05-30 16:18

Świetne wiadomości napłynęły do nas z zakończonych przed chwilą Drużynowych Mistrzostw Europy rozgrywanych w Chorzowie, w których wzięli udział zawodnicy Barnima Goleniów!

Foto: K. Zalewski/M.Rozmys/FB

Reprezentacja Polski w składzie, której znaleźli się Krystian Zalewski i Michał Rozmys wywalczyła złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy!
M. Rozmys wystartował wczoraj w biegu na dystansie 1500 m. Podopieczny Jacka Kostrzeby ukończył swój start na trzecim miejscu.
- Start oceniam pozytywnie, bo pokazało mi to, że jestem w bardzo dobrej dyspozycji. Zabrakło trochę pewności siebie. O powołaniu zostałem poinformowany 2 dni przed startem. Co nie ułatwiło mi przygotowań do tej imprezy. Kolejne starty szykują się we Francji, a tam nie powinno być zaskoczenia – napisał na swoim profilu FB M. Rozmys.
Dziś w biegu na dystansie 3000m z przeszkodami wystartował Krystian Zalewski. Zawodnik Barnima bieg zakończył na czwartym miejscu.
Złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy ważył się do ostatniej konkurencji, a więc biegu 4x400m mężczyzn. Polacy ukończyli ten bieg na trzecim miejscu co wystarczyło do wywalczenia w ostatecznym rozrachunku złotego medalu przez reprezentację Polski!

Klasyfikacja końcowa Drużynowych Mistrzostw Polski:
1. Polska - 181,5pkt.
2. Włochy - 179 pkt.
3. Wielka Brytania - 174pkt.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!