Mamy kolejnego IronMana! (FOTO)

2020-08-26 6:00
Sylwester Wasiak
2020-08-26 6:00

Marcin Wojtysiak z Goleniowa dołączył do elitarnego grona osób, które ukończyły pełny dystans w zawodach triatlonowych.

W miniony weekend w Bydgoszczy odbyły się prestiżowe zawody OCEAN LAVA TRIATHLON POLSKA. Na najbardziej wymagającym dystansie, na który składa się 3,8km pływania, 180km jazdy rowerem i 42,195km biegu wystartowało dwóch mieszkańców Goleniowa. Debiutantem był Marcin Wojtysiak.
- Wcześniej wystartowałem jedynie na dystansie 1/4 IronMana. Ponieważ jednak od zawsze prowadziłem aktywny tryb życia postanowiłem przygotować się do pełnego dystansu. Podszedłem do tego startu z przysłowiową zimną głową. Pływanie, mimo że jest moją mocną stroną, pokonałem spokojnie chcąc zaoszczędzić siły na kolejne etapy. Rower poszedł mi bardzo dobrze, Zresztą pierwszy raz w życiu jechałem 180km. Na koniec bieganie to już była walka samego ze sobą. Było ciężko, ale radość z ukończenia niesamowita – opisał swój udział Marcin Wojtysiak, który dystans 226km pokonał z czasem netto 12:22:17.
M. Wojtysiak stał się tym samym szóstym mieszkańcem powiatu goleniowskiego, który ukończył pełny dystans IronMana. Wcześniej tej sztuki dokonali Błażej Olszewski, Sylwester Hawrot, Rafał Pryk, Piotr Kaczor i Norbert Jarochowicz.
W Bydgoszczy na pełnym dystansie wystartował także inny goleniowianin Rafał Pryk (Rozbiegany Goleniów), który ukończył zawody z wynikiem 11:16:21, poprawiając swój wynik z ubiegłego roku o 14 minut!
Na krótszym dystansie 1/2IronMan (1,9km pływanie, 90km rower, 21,097km biegu) zaprezentował się z kolei Łukasz Dawid (Rozbiegany Goleniów), który zawody ukończył z wynikiem 6:10:43.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!