Mali sportowcy z dobrymi wynikami, ich szkoły - z nagrodami

2022-09-20 17:14
Paweł Palica
2022-09-20 17:14

Finansowe granty na zakup sprzętu sportowego odebrali dzisiaj dyrektorzy trzech szkół, działających na terenie gminy Nowogard.

Były to przyznane przez władze gminy nagrody za wyniki, które osiągnęli młodzi sportowcy z lokalnych placówek w rywalizacji międzyszkolnej na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Najlepsza w minionym roku szkolnym w kategorii szkół wiejskich (zarówno wśród dzieci, jak i młodzieży) okazała się Szkoła Podstawowa w Wierzbięcinie, której dyrektor, Józef Korkosz, otrzymał grant w kwocie 5 tys. zł, który w całości przeznaczony zostanie na zakup sprzętu sportowego.

- Uzupełnimy siatki na bramkach w sali gimnastycznej, dokupimy piłek, środki w całości zostaną przeznaczone na kontynuację działań związanych ze sportem szkolnym - mówi J. Korkosz.

Po 2,5 tys. zł otrzymały reprezentowana przez dyrektora Piotra Kazubę SP 3 w Nowogardzie (najlepsza w mieście wśród młodzieży z klas VII i VIII) oraz kierowana przez Annę Łysiak SP 1 w Nowogardzie za 1. miejsce w kategorii dzieci.

Dodatkowo dyplom uznania w kategorii "najlepszy sędzia" otrzymał Jerzy Kusiak, za wsparcie i pomoc w organizowaniu szkolnych zawodów sportowych.

Zapraszamy do obejrzenia materiału video z tego wydarzenia.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!