Magistrat „Zostaje w Unii”

2021-10-12 20:16
Sylwester Wasiak
2021-10-12 20:16

W Goleniowie nie odbyła się w minioną niedzielę żadna zorganizowana manifestacja pod hasłem „Zostaję w Unii”. Na budynku goleniowskiego magistratu zawisła jednak symbolicznie flaga Unii Europejskiej…

Przypomnijmy, że w niedzielę w wielu polskich miastach m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, i Szczecinie - odbyły się prounijne manifestacje pod hasłem "Zostaję w Unii", które zostały zorganizowane po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wyższości prawa unijnego nad krajowym. Do manifestacji wezwał w miniony czwartek Donald Tusk, lider Platformy Obywatelskiej. W Goleniowie żadna oficjalna manifestacja się nie odbyła, na budynku Urzędu Gminy zawisła jednak flaga Unii Europejskiej, co niewątpliwie jest symbolicznym poparciem dla obecności Polski w Unii Europejskiej władz miasta.

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

MarFi

odpowiedz
12.10.2021 20:59

Bycie Polakiem i patriota nie przeszkadza być Europejczykiem, Jednak manifestacje zorganizowane przez Tuska są pozbawione głębszego sensu dla większości rodaków. Dali temu wyraz w niedzielny wieczór Wywieszanie unijnych znakow miedzy oknami jest ośmieszajace i w rzeczy samej głupie.

Marfi

12.10.2021 20:59

Wywieszanie flagi, czy to polskiej czy europejskiej miedzy oknami w urzedzie, uważam za profaniację. Powaga urzedu nakazywać powinna flagę wywieszać w miejscu godnym i do tego przeznaczonym np. na maszcie. Pan Burmistrz Krupowicz powinien to wiedzieć i zareagować.

Też Europejczyk

odpowiedz
15.10.2021 03:23

Urząd Gminy i Miasta to nie jest prywatny folwark i nie miejsce do odstawiania politycznego cyrku. Flagę Unii Europejskiej niech sobie burmistrz powiesi nawet w każdym oknie swojej posesji.

Relcia

odpowiedz
15.10.2021 08:51

Nie wiedziałam, że planowano przeniesienie budynku np. na Białoruś. Jednak zrezygnowano z przeniesienia i zostaje w Polsce?